1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bora Ağırtıcı, Nizip Emniyet Müdürlüğüne atandı
Bora Ağırtıcı, Nizip Emniyet Müdürlüğüne atandı

Bora Ağırtıcı, Nizip Emniyet Müdürlüğüne atandı

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde uzun yıllardır görev yapan, rütbesi 4'üncü sınıf emniyet müdürlüğüne yükseltildikten sonra Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürü olan Bora Ağırtıcı, sınavda, müdürlük için gerekli olan 85'ten 2 puan düşük aldı.

A+A-

Bunun üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü, Ağırtıcı'nın rütbesini 4 Haziran 2018 tarihinde emniyet amirine düşürdü. Ağırtıcı, aynı gün emekli edildi.

Kendisine haksızlık yapıldığını düşünen Bora Ağırtıcı, geçen yıl olayı yargıya taşıdı. Antalya Bölge İdare Mahkemesi'ne başvuran Ağırtıcı, yanlışlığın düzeltilmesini ve mağduriyetinin giderilmesini istedi. Ağırtıcı'yı haklı bulan Antalya Bölge İdare Mahkemesi emniyet müdürünü görevine iade etti.

4'üncü sınıf emniyet müdürlüğü rütbesini alan Ağırtıcı, 19 Nisan'da müdür olarak görev yaptığı ilçede, müdür yardımcısı olarak göreve başlamıştı.

Gaziantep'in taşra ilçesi olan Nizip Emniyet Müdürü Mustafa Yaman'ın Şahinbey Emniyet Müdürlüğüne atanması ile  yerine rütbesinin düşürülmesi nedeniyle uzun süre medyada kalan Bora Ağırtıcı, atandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT