1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bir yeşil ışık da Davutoğlu'ndan
Bir yeşil ışık da Davutoğlu'ndan

Bir yeşil ışık da Davutoğlu'ndan

HDP'li Selahattin Demirtaş'ın "Ahmet Davutoğlu ile yan yana gelip konuşulmalı" çağrısına Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'dan olumlu yanıt geldi.

A+A-

Eski AKP Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın “Davutoğlu ile yan yana gelip konuşmamız Türkiye’de özgürlükler için faydalı olacaktır” sözlerine, "Türkiye’nin milli bütünlüğünden yana olan herkesle oturur konuşuruz. Partileri dost ve düşman olarak ayırt etmeyiz. Toptancı bir şekilde HDP karşıtlığı, HDP'li seçmenin milli bütünlükten uzaklaşmasına, vatandaşlık bağının zayıflamasına vesile olmaktadır. Biz baştan beri şunu söylüyoruz" diyerek yanıt verdi.

Medya Notu'nun haberine göre, Özdağ, Demirtaş'ın "Sayın Davutoğlu ile siyasi duruşumuz, birçok meseleye bakış açımız elbette ki farklıdır. Hiçbir zaman da aynı olmayacağından eminim. Fakat şu yaşadığımız derin trajediden çıkmak için demokrasi ilkeleri etrafında yan yana gelinip konuşulması, halkın özgür yarınları için, huzuru ve refahı için kesinlikle katkı sağlayıcı olacaktır" sözlerine yanıt verdi.

Özdağ, "Biz terör örgütleriyle konuşmayız. Onlarla masaya da oturmayız. Ama şiddete çanak tutmamak, ülkenin milli bütünlüğüne saygı duymak ve terör yapılanmalarına mesafe koymak şartıyla bu ülkenin her partisi ve siyasetçisiyle konuşabiliriz" diye konuştu.

Özdağ, "Siyasetçilerle de anayasanın teminatı altında kurulan partilerle de yukarıda ifade ettiğim ölçüler içinde konuşuruz, konuşmalıyız da. Bu konuşma bu aziz ülke için hep beraber ne yapabiliriz, problemlerini nasıl çözebiliriz sorularına yanıt aramalıdır. Ortak aklı harekete geçirme şeklinde olmalıdır" diye devam etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT