Çağdaş Türk edebiyatının en çok sevilen ve en çok okunan yazarları arasında yer alan Beyza Aksoy, yazarlık konusundaki başarısı ve güçlü kalemiyle son yıllarda adından sıkça bahsettiriyor. Beyza Aksoy Wattpad platformu üzerinden yazarlık kariyerine başlayarak günümüz basılı yayıncılık sektörünün en çok takip edilen yazarları arasında yer alıyor.

Beyza Aksoy kitapları özellikle genç okurlar tarafından takip edilse de konularının akıcılığı ve ilgi çekiciliğiyle her yaştan okuru içine çekiyor. Kitapları milyonlarca okura ulaşan Beyza Aksoy’un çok satan kitaplarına göz atalım. Fakat kitaplarına geçmeden önce Beyza Aksoy’un hayatına kısaca göz atalım.

Beyza Aksoy Kimdir?

7 Nisan 2000 yılında dünyaya gelen yazar Beyza Aksoy, daha küçük yaşlardan itibaren okumaya ve yazmaya ilgi duyuyordu. Bulduğu her fırsatta eline kalem kâğıt alarak karalayan yazar, lise öğreniminin ardından Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütercim Tercümanlık ve Sosyoloji Bölümünü tamamladı.

2015 yılında ilk kitabı Denizimsi’yi kaleme alan yazar Beyza Aksoy Matem Çiçekleri kitabını da 2022 Temmuz ayında okurlarına sundu. Son kitabı Siyam ile de Ekim ayında okurlarıyla buluşan yazar; fotoğraf çekmeye, dans etmeye, günlük tutmaya, piyano çalmaya da ilgi duyuyor. Üretken yazar, bir gün tüm insanların mutlu olmak için ortak bir noktada uzlaşacağına inanıyor. Beyza Aksoy kitaplarını genellikle gördüğü rüyalar ve kurduğu hayaller üzerine temellendiriyor.

Beyza Aksoy kitaplarını satın almak isteyen okurların en çok merak ettiği sorulardan biri de, Beyza Aksoy kitapları hangi sırayla okunmalı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvuru Süreci Hakkında Bilinmesi Gerekenler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvuru Süreci Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Beyza Aksoy Kitapları Hangi Sırayla Okunmalı?

En çok merak edilen sorunun cevabını verelim; Beyza Aksoy kitaplarını hangi sırayla okumalısınız?

Beyza Aksoy kitaplarını genellikle seri halinde kaleme aldığı için yayımlanma sırasına göre okumanız, en doğrusudur. Onun Şeytanları kitabı Kelebeği Öldürmek kitabının başlangıç kitabıdır bundan dolayı seriye Onun Şeytanları kitabını okuyarak başlayabilirsiniz. Takip etmeniz gereken kitap sırası da şöyledir; Onun Şeytanları, Kelebeği Öldürmek, Kül Kelebek ve Matem Çiçekleri. Beyza Aksoy Matem Çiçekleri kitabıyla seriyi tamamlamıştır.

Açık Yaralar ve Dikiş İzleri kitabının devamı, Açık Yaralar ve Dikiş İzleri 2 – Vernem Nidahen’dir. Siyah Kuğu kitabının devamı ise, Siyah Kuğu 2 – Ruh Kadehi’dir.

Seri halinde kaleme alınan kitapları bu sıraları takip ederek okuyabilirsiniz.

Beyza Aksoy Kitapları

Beyaz Aksoy’un en çok okunan kitaplarının başında, fantastik kurgunun büyülü dünyasındaki mucizelere tanıklık edeceğiz Siyah Kuğu kitabı geliyor. Romantizmin doruklarına çıkacağınız bu kitapta aşk o kadar olağanüstü ve gerçek işlenmiş ki fantastik bölümlerin önüne geçmiştir. Bu kitabı okuduktan sonra devam kitabı olan Siyah Kuğu 2 kitabını da mutlaka okumalısınız.

Merakla beklenen Matem Çiçekleri kitabı, bu yaz raflardaki yerini ve çok satan kitaplar listelerindeki yerini aldı. Serinin son kitabında okurlar Ada, Varis, Alena ve Milas’a veda edecekler.

Onun Şeytanları kitabıyla büyük başarı yakalayarak adını duyuran Beyza Aksoy’un tüm kitapları okurlar tarafından merakla takip ediliyor ve okunuyor.