1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Berat Albayrak istifa etti!
Berat Albayrak istifa etti!

Berat Albayrak istifa etti!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın resmi Instagram sayfasında yayınlanan açıklamaya göre Albayrak'ın sağlık sorunları sebebiyle bakanlık görevinden istifa ettiği belirtildi.

A+A-

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Instagram hesabından bir istifa mesajı paylaşıldı. Resmi olarak doğrulanmayan istifa mesajının ardından Albayrak'ın Twitter hesabının kapalı olduğu görüldü. 

DETAIL HABER'in üst düzey yöneticilerden aldığı bilgiye göre, buna karşılık, Albayrak’ın yakın çevresinden birinin, istifayı doğruladığı; istifa talebinin, bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan geldiği öğrenildi.

Mesajda Albayrak'ın sağlık sorunlarıyla nedeniyle istifa ettiği ifade ediliyor.

istifa.jpg

 "Yaklaşık 5 yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım" ifadelerinin yer aldığı mesaj  şöyle devam ediyor:  

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük ve güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edecektir. Enerjide olduğu kadar ekonomide de ektiğimiz tohumlar çok da uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştıracağına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur. Gaybı, kalpleri, ve hakiki niyetleri bilen mutlak üç sahibi Cenab-ı Allah izleri Sırat-ıMüstakimden ayrımasın. Sonumuzu hayreylesin.

Albayrak'ın Twitter hesabının kapalı olduğu ve paylaşılan mesajdaki  Türkçe hataları dikkati çekti.   

Konuya ilişkin olarak bakanlık ve resmi kanallardan açıklama yapılmadı. 

Yenişafak İngilizce paylaşım yapıp daha sonra sildi, Türkçe hesaptan paylaşım yok

Yenişafak gazetesi, Berat Albayrak’ın istifa haberini İngilizce hesabından paylaştı ancak Türkçe hesabından herhangi bir paylaşım yapılmadı.  İlerleyen dakikalarda Yeni Şafak İngilizce üzerinden yapılan söz konusu paylaşım silindi.

TV kanallarına eleştiri

Sosyal medyada TV kanallarının Albayrak'ın paylaşımına yer vermemesine tepki geldi. 

Bazı kullanıcılar saat ve dakika yazarak TV kanallarının yayınlarını eleştirdi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Muş: Devam etmesini temenni ediyoruz

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Twitter'dan paylaştığı mesajda, "Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz" dedi. 

AK Parti Grup Başkanı Bostancı: Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirinde

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ise, "Sayın Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz" diyerek, Yıllardır bu ülkeye milletimize fedakarca yaptığı hizmetleri biliyor ve ayni şekilde devamını diliyoruz. Konu her bakımdan Sn. Cumhurbaşkanımızın takdirindedir" ifadelerini kullandı.

Nebati: Biz sizi çok seviyor, size inanıyor ve  güveniyoruz Sayın Bakanım

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Albayrak için, "Biz sizi çok seviyor, size inanıyor ve  güveniyoruz Sayın Bakanım" paylaşımı yaptı. 

Reuters'a bilgi veren Hazine yetkilisi: Paylaşım doğrudur

Reuters'a bilgi veren Hazine yetkilisi, "Paylaşım doğrudur" dedi.

BBC Türkçe'ye konuşan yetkili: İstifa doğru

BBC Türkçe'ye konuşan Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilisi, Albayrak'ın istifasının doğru olduğunu açıkladı.

Yetkili, istifanın kabul edilip edilmediğine yönelik soruya, henüz belli olmadığı cevabını verdi.

Adnan Bali bakanlık iddialarını yalanladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa paylaşımı sonrasında bakanlık görevine getirileceği iddia edilen İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, iddiaları yalanladı.

Linkedin hesabında adına açılan sosyal medya hesaplarındaki açıklamaların doğru olmadığını, Linkedin'den başka sosyal medya bir hesabı bulunmadığını belirten Bali, Bloomberg HT'ye de söz konusu iddiaların gerçek olmadığını söyledi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT