1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BBP'de Hüseyin Bozok'un görevi elinden alındı
BBP'de Hüseyin Bozok'un görevi elinden alındı

BBP'de Hüseyin Bozok'un görevi elinden alındı

BBP MKYK toplantısında, genel merkezin cumhurbaşkanı seçimlerindeki kararına aykırı davranış ve tutumlar sergileyen Hüseyin Bozok'un genel başkan yardımcılığı düşürüldü.

A+A-

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK toplantısında, genel merkezin cumhurbaşkanı seçimlerindeki kararına aykırı davranış ve tutumlar sergileyen genel başkan yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok ve MKYK üyesi Metin Gündoğdu'nun 'tedbirli' olarak disiplin kuruluna sevkini kararlaştırıldı.

BBP LİDERİ DESTİCİ'YE İHSANOĞLU ŞOKU (TIKLA)

BBP'DE CUMHURBAŞKANLI SEÇİMİ KRİZİ

BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Genel Merkez binasındaki Muhsin Yazıcıoğlu Toplantı Salonu'nda Genel Başkan Mustafa Destici başkanlığında bir araya geldi. Ülke ve dünya gündeminin değerlendirildiği toplantıda ayrıca BBP'nın istişare kurullarınca 'Cumhurbaşkanlığı Aday Tercihi' noktasında aldığı karar ve bundan sonra partinin bu süreçte yapacağı çalışmalar ele alındı. Toplantıda ayrıca Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok ve MKYK üyesi Metin Gündoğdu'nun durumları da görüşüldü.

BOZOK'UN GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI DÜŞÜRÜLDÜ

Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri toplantıda, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok'un 'Basın Huzurunda' disiplin gerektiren suçlarından ötürü, Genel Başkan Yardımcılığı'nın düşürülmesine oy birliği ile karar verdi. BBP ayrıca MKYK üyeleri Hasan Hüseyin Bozok ve aynı suçu işleyen Metin Gündoğdu'nun Merkez Disiplin Kurulu'na (MDK) tedbirli olarak sevkini kararlaştırdı.

ALPEREN OCAKLARI BAŞKANI GÖREVDEN ALINMIŞTI

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu'nu desteklemelerinden dolayı kendisini eleştiren Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün'ü geçtiğimiz günlerde görevden almıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

1 Yorum