1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Tahmazoğlu, havuzun karşısındaki tenis sahasından çıkarsa havuzu da denetleyecek!
Başkan Tahmazoğlu, havuzun karşısındaki tenis sahasından çıkarsa havuzu da denetleyecek!

Başkan Tahmazoğlu, havuzun karşısındaki tenis sahasından çıkarsa havuzu da denetleyecek!

Gaziantep’teki patlama meydana gelen Şahinbey Belediyesi’nin yüzme havuzuyla ilgili flaş detay…

A+A-

DETAILHABER.COM – FURKAN GÖKŞEN – ÖZEL
Gaziantep’in Şahinbey İlçesine bağlı Şahintepe Mahallesinde bulunan Şahinbey Belediyesi’ne bağlı yüzme havuzunda 7 Ekim Pazar günü saat 18.00 sularında klor makinesinde patlama meydana geldi. Aralarında çocuklarında bulunduğu 15 kişi zehirlendi. Çok sayıda vatandaş hastaneye kaldırıldı.

PATLAMANIN PERDE ARKASI

Alınan bilgiye göre, patlamanın perde arkasında yüzme havuzundaki görevlinin klor makinesine klor gazını fazla koymasıyla ve oluşan basınçla klor makinesi patlıyor.

BELEDİYE BAŞKANI TAHMAZOĞLU’NUN UMURSAMAMAZLIĞI

Başkanlığa başladı başlayalı skandallarla yaşayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na denetleme görevi düşüyordu. Fakat başkan beyin pazardaki esnaf kardeşimize “domatesi neden yüksek satıyorsun” diye tehditvari şov yapmaktan ve haftanın 2 günü o patlama olan havuzun karşısındaki tenis sahasında tenis oynamaktan aklına gelmiyor ki denetlemek veya denetleme yaptırtmak.

YÜZME HAVUZLARINA SIKI DENETİM GELMİŞTİ…

Oysaki yüzme havuzlarına sıkı denetim gelmişti. İl Sağlık Müdürlüğü’nden ekipler yüzme havuzlarına eğitim verilmesi gerekiyor. Patlama olan yüzme havuzunda ki görevlilere eğitim verilmiştir. Ama eğitimi uygulamayan görevlinin cezasını çekmesi gerekir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT