1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Kızılaslan'dan Gazilik mesajı: Dünyanın tek gazi şehri Gaziantep
Başkan Kızılaslan'dan Gazilik mesajı: Dünyanın tek gazi şehri Gaziantep

Başkan Kızılaslan'dan Gazilik mesajı: Dünyanın tek gazi şehri Gaziantep

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan, Antep'e Gazilik unvanının verilişinin 99. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

A+A-

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan, Antep'e Gazilik unvanının verilişinin 99. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Kızılaslan, mesajında "Bugün Gaziantep’in onur günü, gurur günü… Tarihe altın harflerle kazınan destansı bir mücadelenin Gazilik unvanı ile taçlandırılışının 99.yılını kutluyoruz.

Bu milletin silahı, cephanesi, yiyecek ekmeği yokken düşmana karşı koyacak iman dolu yüreği ve gücü vardı. Aklında yalnızca hürriyet ve bağımsızlık ateşi yanan bu millet düşmana bir karış toprak dahi vermedi.

Esir olmaktansa ölmeyi tercih eden bu millet; “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi Olurum” deyip aylarca hainlere karşı dimdik durdu. Yılmadı, pes etmedi, 6 bin 317 şehidin kanıyla sulanan vatan toprağına sahip çıktı, Gazi oldu.

Bugün 99 yıl sonra dahi Gazi olan tek şehir Gaziantep şehridir. Amansız direnişin sonunda haklı gururu yaşatan ve canlarını vatan toprağı için feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, TBMM tarafından Gaziantep'e Gazi unvanının verilişinin 99.yıldönümünü kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT