1. HABERLER

  2. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

  3. Başbakan Erdoğan, Maltepe'de halka hitap etti
Başbakan Erdoğan, Maltepe'de halka hitap etti

Başbakan Erdoğan, Maltepe'de halka hitap etti

Başbakan Erdoğan, Köşk seçimlerine 7 gün kala Maltepe'de İstanbullular ile buluştu.

A+A-
Başbakan Erdoğan, seçimlere kısa bir süre kala Maltepe'de İstanbullular ile buluşuyor. Maltepe Mitingi'ne saatler kala alan dolmaya başladı. Maltepe dolgu alanındaki ilk miting için İstanbul'un dört bir yanından otobüs ve teknelerle vatandaşlar alana taşındı.
 
Maltepe'de de Erdoğan'ın yerel seçimler öncesi Yenikapı'da gerçekleştirdiği mitinge benzer düzeni oluşturuldu. Maltepe'de Yenikapı'ya göre daha dar bir alan oluşturulmasına rağmen, kürsü, basın platformu, sağlık merkezleri gibi alanlar aynı yerlere konuşlandırıldı. 
 
SON İSTANBUL MİTİNGİ ANONSU
 
Başbakan Erdoğan'ın sunucusu Orhan Karakurt miting için toplanan kalabalığa ,"Kazlıçeşme ve Yenikapı'dan sonra bugün son imzamızı burada Maltepe Meydanı'nda atıyoruz" diye seslendi. 12 yıldır Erdoğan'ın yanında olduğunu ve sayısızmiting gerçekleştirdiklerini söyleyen Karakurt, " Başbakanla birlikte olan bir kardeşiniz olarak ayrı bir burukluk taşıyorum. Görevimiz bitmedi, devam edecek. Tören alanlarında devam edecek, şu yaşadığımız tabloları özlememek mümkün değil" diye konuştu.

BAKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİ PLATFORMDA 

Başbakan Erdoğan, miting alanına geldi. Bu arada miting için oluşturulan platforma, bazı bakanlar ile milletvekilleri anons edildi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN ÖNE ÇIKANLAR

 
 "İstanbul bugün seni bir kez daha yürekten ve muhabbetle selamlıyorum. Bütün ilçelerini, semtlerini, caddelerini, sokakalarını, minarelerini ve kubbelerini salemlıyorum. İstanbul'daki sayısız evliyayı, tüm sakinlerini hemşehrilerimi selamlıyorum. Bugün yine çok muhteşemsin İstanbul. 23 Mart'ta Yenikapı'da 1.5 milyonluk mitingle tarih yazmışsın. Bugün Maltepe'de yine tarih yazıyorsun.
 
Sen umutsun İstanbul, sen Fatih'in şehrisin. Sen Fatih Sultan Mehmet'in torunlarının şehrisin. Sen şehitler diyarısın. Bugün anlamlı bir gün, Allah sizden razı olsun. Şu alandaki çoşkuyu yayılan umudu rabbim daha da çoğaltsın.

GAZZE'Yİ SELAMLADI 
 
Bugün burada, İstanbul'da, Maltepe'deki muhteşem meydanda sadece 10 Ağustos mitingimizi yapmıyoruz. Irak'a biz burada diyoruz. Suriye, Myanmar, Libya, Gazze'deki kardeşlerimize buradayız diye sesleniyoruz. Gazze'nin çocuklarına selam gönderiyoruz. Biz buradayız Gazze, öfkemizle, yanan yüreklerimizle.
 
Şucaiyye'den mehmetçiğimizi 100 yıl önce çektik ama yüreğimizi çekmedik. Öldürerek, zulmederek Filistinlilerin yaşam haklarını ellerinden aldılar. Hitler, Almanya'da nasıl ari bir ırk oluşturmaya çalıştıysa İsrail'de aynı hedefin peşinden koşuyor.
 
Kadınları öldürüyorlar ki Filistinli doğurmasınlar, bebekleri öldürüyorlar ki büyümesinler, erkekleri öldürüyorlar ki vatanlarını savunmasından. Kundaktaki bebekten dahi korkuyorlar. Öldürdükçe daha da korkacaklar. Kan akıttıkça akıttıkları kanda boğulacaklar. Hiçbir zulüm ebedi değildir.
 
Hesap gününün gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Hukukun işleyeceğine yürekten inanıyoruz. Bebek katlillerinin yaptıklarının hesabını hukuk içinde vereceklerini biliyoruz. Filistin yalnız değilsin. Samimi müminlerin hepsi Gazze'nin yanında. İstanul, Diyarbakır, Trabzon, Adana... 81 vilayet, 77 milyon Gazze'nin yanında.
 
Gazze ve Filistin'in yanında durmaya devam edeceğiz. Son saldırıda 10 gazeteci hayatını kaybetti. Anadolu Ajansımıza saldırılar oldu. Dış dünyada tepki var mı? Neredesiniz, Filistin'de ölen gazetecileri neden görmüyorsunuz.

MUHALEFETE YÜKLENDİ 
 
Kılıçdaroğlu senin gidecek yerin var mı? Bahçeli gidecek yerin var mı? Yanınıza da bir tane monşer aldınız. 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta etmez. Kılıçdaroğlu, İsrail'de basın özgür diyordun, Filistin'de 10 gazeteci öldü, neden susuyorsun?
 
En zor şartlarla ulaştırdığımız yardımlarla Gazze'deyiz. Yardım kuruluşlarımız, Irak ve Suriye'de. Bahçeli de biliyor ama hakkı konuşmuyor.TİKA koordinasyonunda ciddi miktarda yardım ulaştırdık. AFAD, TİKA, Kızılay, Diyanet, TRT ile Gazze'deyiz. Yaralıların tedavi edildiği Şifa Hastanesi'ni biz yaptırdık, yapmaya da devam ediyoruz.
 
Gazze için ne yaptınız diye soranlar, bunu Gazzelilere sorsunlar. Cevabını Gazze'den alırlar. Dışarda olduğu kadar içerde de bazıları bize karşı hücuma geçtiler. Pensilvanya ve onun medyası bu işte başı çekiyorlar.

TIR'LAR TÜRKMENLER'E GİDİYORDU 
 
Bu Pensilvanya otoriteden izin almadan iş yapamaz. Mavi Marmara olayında İsrail'den yana olmadılar mı? Pensilvanya'nın oyuncağı CHP, MHP ve monşer adayları Gazze'yi bırak Türkmenlere bak diyor. Türkmenlere yardım götüren TIR'ları kim çevirdi, paralel yargı.
 
Bunlar olurken CHP'nin Bahçeli'nin sesini duydunuz mu? Bu yardımlar Türkmenlere gidiyordu, niye konuşmadınız? Türkmenler istismar malzemesi yapılmak istemediklerini açıkça ifade ettiler. Onlar konuştukça güvenlikleri tehlike altına giriyor. Ama ne CHP ne MHP'nin böyle hassasiyeti yok.

"BU ADAMI ALIN DEDİLER" 
 
Bu monşer aday zaten bu işlerden hiç anlamaz. Suudi Arabistan 'Bunu çekin' diye bize söyledi, mevcut cumuhurbaşkanımız Abdullah Bey'e söyledi, dışışleri bakanımıza söyledi.'Bu adamı alın burdan' dedi. Biz de dedik ki 'Yani seçim yapıldı, seçimle geldi seçimle geleni alma imkanımız malum yok.
 
Biz sizi bu noktada gücendirmek istemeyiz ama böyle bir imkan yok.' Bu bize ne dedi biliyor musunuz 'Benim arkamda durmuyorsunuz' dedi. Tamam da sen başarısızsın, beceriksizsin. Seni bundan dolayı istemiyorlar. Diyor ki 'bana nişan taktılar.' Sana gidesin diye nişan taktılar.

"TERCÜMAN MI ARIYORUZ?" 
 
Neymiş profesörmüş, neymiş 3 dil biliyormuş. Biz tercüman mı yoksa ülkeyi yönetecek adamı mı arıyoruz Tercüman arıyorsak çok... 3 dil bilen de var, 5 dil bilen de var. Ben işte tercümanlarla götürüyorum işi hamdolsun. Neymiş babası muhterem bir insanmış, babanın sana faydası yok. Sonuç olarak İstiklal Marşını bile bilmeyen bir monşer. Sadece monşer değil, CHP'nin genel müdürü gibi bu da çarkçı."
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT