1. HABERLER

  2. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

  3. Başbakan Erdoğan Gülen'e çağrıda bulundu!
Başbakan Erdoğan Gülen'e çağrıda bulundu!

Başbakan Erdoğan Gülen'e çağrıda bulundu!

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, son mitinginde Konya'da konuştu. Erdoğan, Fethullah Gülen'e çağrıda bulunarak "Bu rüyadan vazgeç. Bir hocaya beddua yakışmaz. Ben dua ediyorum. Allah ıslah etsin diyorum" dedi.

A+A-

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

-Devletin içinde devlet, paralel devlet asla böyle bir şey olmaz. Ey Pensilvanya bu rüyadan vazgeç, bu hayallerden vazgeç. Bir hocaya beddualar yakışmaz. Bu ara beddua seanslarına girdi, sürekli beddua. Ben dua ediyorum Allah ıslah etsin diyorum.

-Bu bir veda değil, bu olsa olsa eski Türkiye'ye vedadır. Bu olsa olsa eski Türkiye'ye vedadır, bu ancak ve ancak kapanan bir döneme vedadır. Ama bu aynı zamanda bir merhabadır. Bu inşallah yeni Türkiye'ye merhabadır

-Kılıçdaroğlu'nun SGK Genel Müdürlüğü dönemini eleştirerek, "Faturayı bakana kesmek istiyor. İşte bütün bu pisliklerin, kirliliklerin üzeri böyle kapatıldı. Ve ismini vermeyeceğim, 'bir tane bakan 5 milyar dolar dolandırdı' diyor. Çok önemli. Sonra da Rahşan affıyla işi yırttı. Şimdi o bakan da ulusalcı oldu. İsmini vereyim, Yaşar Okuyan. Kendisinin açıklaması var"

-Azınlıklar hangi dinden, hangi inançtan olursa olsun, Ermeni, Rum, Yezidi, Süryani kim olursa olsun onlar da bu ülkenin eşit vatandaşlarıdır ve bizim güvencemiz altındadır. Kimse dilinden dolayı aşağılanamaz.

-Bunlar istismarcı, istismarcı. Önümüzdeki seçimde (başörtülü aday) çıkarırlarsa şaşmayın. Çünkü, biz bu adımı atınca onlar da yapar. Son seçimde BDP böyle bir belediye başkan adayı çıkardı. Niye, öyle gerekiyordu orada da onun için. Bunların hayatı istismar. Ben şimdi Konya'dan Mevlana'nın şehrinden onlara sesleniyorum, ya olduğunuz gibi görünün ya göründüğünüz gibi olun.

-Eski Türkiye'yi geride bırakalım. Kutuplaştırıcı, kamplaştırıcı korku siyasetinin son kullanma tarihi dolmuştur. Etnik kökenler, yaşam tarzları, bunlar üzerinden siyaset hükmünü yitirmiştir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT