1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başarılı komutan Ali Fuat Gökçe yazılarıyla Detail Haber'de
Başarılı komutan Ali Fuat Gökçe yazılarıyla Detail Haber'de

Başarılı komutan Ali Fuat Gökçe yazılarıyla Detail Haber'de

Jandarma Genel Komutanlığı'nda başarılı görevlere imza atan Emekli Binbaşı Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe, yazılarıyla Detailhaber.com'da gündemin nabzını tutacak.

A+A-

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Siyâset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı olan Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe, güncel konuları Detail Haber'de değerlendirecek.

Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırma Merkezi (ASSAM) üyesi olan Gökçe, Silahlı Kuvvetler Üstün Cesaret ve Feragat Altın Madalya sahibidir.

ALİ FUAT GÖKÇE KİMDİR?

22.02.1967 Van doğumlu. 1985 yılında Kuleli Askeri Lisesinden mezun oldu, 1989 yılında Kara Harp Okulundan Jandarma Teğmen olarak mezun oldu. 2008 yılına kadar Silahlı Kuvvetlerde çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra Binbaşı rütbesinden emekli oldu. 2006 yılında Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

2011 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde doktorasını tamamladı. 2011 yılı TBMM genel seçimlerinde Gaziantep’ten Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili aday adayı oldu. 2012 yılında Gaziantep Üniversitesinde Yrd. Doç. Dr. ünvanı ile göreve başladı. 2017 yılında Doç. Dr. ünvanıyla Gaziantep Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Başkanlığına devam ediyor.

Siyasi Partilerde Lider ve Yönetim Değişimi isimli kitabı mevcuttur.

Uluslararası ve ulusal dergilerde siyaset ve kamu yönetimi üzerine makaleleri bulunmaktadır.

Evli ve iki çocuk sahibidir. Silahlı Kuvvetler Üstün Cesaret ve Feragat Altın Madalya sahibidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

2 Yorum