1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Barzani IŞİD'e büyük bir karşılık verecek!
Barzani IŞİD'e büyük bir karşılık verecek!

Barzani IŞİD'e büyük bir karşılık verecek!

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, peşmergenin Rojava'yı korumasını ve bölgedeki halka yardımcı olmasını istedi. Çağrı, IŞİD'e karşı kritik bir hamle olarak algılandı.

A+A-

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, “Suriye ’deki Kürt bölgesini de koruyun” sözleriyle peşmergenin Rojava’yı da koruması yönünde çağrıda bulundu.

ROJAVALI KARDEŞLERİNİZİ DE SAVUNUN

Ramazan Bayramı nedeniyle Suriye sınırında Dicle Nehri’nin batısındaki peşmergeleri ziyaret eden Barzani, peşmerge karargahında toplantı yaptı. Rojava’da bugünkü durumun geçici olduğunu, peşmergenin her türlü olasılık karşısında hazır bulunması gerektiğini belirten Barzani, "Siz nasıl Irak Kürdistan’ını koruyorsunuz aynı şekilde Rojava’daki kardeşlerinizi de savunun ve onlara yardım edin” dedi.

PEŞMERGELİK KUTLU BİR GÜÇTÜR

Peşmergeye mücadelesinden dolayı teşekkür eden Barzani, “Hiçbir zaman hiç kimseye sitem etmek istemedik. Saldırılar zamanında da her zaman peşmerge hazırdır ve vatanını savunacaktır. Peşmergelik kutlu bir güçtür, tarihtir. peşmerge olan kişi her zaman böyle düşünür ve vatanını korur" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT