1. HABERLER

  2. EMLAK

  3. Bakırköy'e ikinci müdahale
Bakırköy'e ikinci müdahale

Bakırköy'e ikinci müdahale

Bakırköy Sahili'nde Veliefendi Hipodromu'nun hemen önündeki eski Sümerbank arazisine yapılması düşünülen Pruva 34 Projesi'nin inşaatı, Bakırköy Belediyesi tarafından dün sabah mühürlendi…

A+A-
Doğa Şehircilik İç ve Dış Ticaret A.Ş.'nin, İstanbul Bakırköy'de 2004 yılında 44 milyon dolara satın aldığı 62 dönümlük Sümerbank arazisi üzerinde Pruva 34 Projesi adı altında 7'si rezidans, 3'ü otel olarak kullanılacak 10 blok inşa edilmesi planlandı.İstanbul siluetine yeni bir darbe olacağı tartışmalarını da beraberinde getiren projede binaların, 22 katlı ve yaklaşık 67 metre yükseklikte hesaplandı. 

İstanbul 5. İdare Mahkemesi, 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planları için yürütmeyi durdurma kararı almış, Bölge İdare Mahkemesi de kararı onamıştı. Karar doğrultusunda Ataköy Sahili'ndeki inşatları 11 Temmuz günü süresiz mühürleyen Bakırköy Belediyesi ekipleri dün sabah da "Pruva 34" projesi inşaatını süresiz mühürledi. Bakırköy Belediyesi zabıta ekipleri sabah erken saatlerde inşaat alanına gelerek mühürleme işlemini gerçekleştirdi. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, yaptığı açıklamada "Bölge İdare Mahkemesi'nin almış olduğu yürütmeyi durdurma kararlarını uyguladık. Bu karar doğrultusunda belediyemiz üstüne düşen görev ve mühürleme işlemini gerçekleştirmiştir" diye konuştu.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT