1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bakan Selçuk, "2 bin 888 özel eğitim kursu kapatılacak"
Bakan Selçuk, "2 bin 888 özel eğitim kursu kapatılacak"

Bakan Selçuk, "2 bin 888 özel eğitim kursu kapatılacak"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2 bin 888 özel eğitim kursunun kapatılacağını belirterek temel liselerde ise yaklaşık 350 bin öğrencinin bulunduğunu...

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2 bin 888 özel eğitim kursunun kapatılacağını belirterek temel liselerde ise yaklaşık 350 bin öğrencinin bulunduğunu açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Antalya'da katıldığı toplantının ardından gazetecilerle sohbet toplantısında bir araya geldi. Temel liselerin kapatılmasına yönelik soruyu yanıtlayan Selçuk, bazı temel liselerin binalarının eğitime uygun olmadığını belirterek, "Uygun olmayan binalarda, özellikle bir binanın ara katında eğitim olmasını istemiyoruz. Dolayısıyla bu bir yandan da ihtiyaç olan bir dönemde ihtiyacı karşılamak için alınan bir tedbir" diye konuştu.

Temel liselerin kapatılmasıyla öğretmenler için ne öngörüldüğü sorusunu ise Selçuk şu şekilde yanıtladı :

"Türkiye'de temel liselerin büyük bir kısmı okula dönüştürüldüğünde orada çalışırlar. Türkiye'de sürekli yeni okul açılıyor. Bu okulların öğretmen ihtiyacı var. Milli Eğitim Bakanlığının yıl içerisinde sürekli öğretmen alımı var. Burada da çalışabilirler, bu gibi birçok seçenek var"

Bakan Selçuk, temel liselerde ise yaklaşık 350 bin öğrencinin bulunduğunu açıkladı.

İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT