1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Altınok: Teşkilattaki FETÖ'yü tamamen bitirdik diyemeyiz
Altınok: Teşkilattaki FETÖ'yü tamamen bitirdik diyemeyiz

Altınok: Teşkilattaki FETÖ'yü tamamen bitirdik diyemeyiz

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'dan FETÖ açıklaması: Dış istihbarat örgütlerinin desteklediği bir yapıyı tamamen bitirdik diyebilme noktasında değiliz.

A+A-

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Emniyet teşkilatındaki FETÖ temizliği ve teşkilatın yeniden yapılanma süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sabah'a konuşan Altınok, Emniyet Teşkilatı'nda polis ve komiser yardımcısı olmak üzere 60 bin civarında yenileme yaptıklarını belirten Altınok, "Teşkilatta tespitli FETÖ’cü kalmadı. Şimdi daha güçlü olarak kriptolara, canlı hücrelere operasyon düzenliyoruz" dedi.

4 BUÇUK SENEDE GELDİĞİMİZ NOKTA

Altınok'un açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Şu ana kadar teşkilattan 23 bin FETÖ'cü ihraç edildi. 11 bin 400 kişiyi de açığa aldık. Bunlarla ilgili de incelemelerimizi büyük ölçüde tamamladık. Emniyet teşkilatında FETÖ'cü olarak bilinen ve tespit edilmiş hiç bir kimse kalmadı. Ancak bu temizlik sürecinin bittiği anlamına gelmiyor. Soruşturmalar devam ettikçe, ifadeler alındıkça, ek deliller bulundukça kendi personelimize yönelik operasyonlar yapmaya devam ediyoruz.

4.5 senede geldiğimiz nokta şudur: Polis teşkilatı, milli iradenin tecellisi olan meşru hükümetin ve kanunların dışında hiçbir yerden emir alan personelden oluşmuyor.

MÜCADELE BİTMEDİ

FETÖ ile mücadele bir süreç gerektiriyor. Dış istihbarat örgütlerinin desteklediği ve kurguladığı bir yapıyı tamamen bitirdik diyebilme noktasında değiliz. Emniyet olarak "ardışık arama" operasyonlarını yapıyoruz. Bu TSK'ya sızmış FETÖ'cülerin tespitine yönelik önemli bir çalışmadır. Ayrıca birçok ilde FETÖ'cülerin "gaybubet" evlerinde bir araya gelen canlı hücrelere operasyonlar düzenliyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT