1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AKP’li Gül’e CHP’den sert cevap: CHP’ye çamur atmak, teröre yardım ve yataklığı tescilli olanların haddi değildir
AKP’li Gül’e CHP’den sert cevap: CHP’ye çamur atmak, teröre yardım ve yataklığı tescilli olanların haddi değildir

AKP’li Gül’e CHP’den sert cevap: CHP’ye çamur atmak, teröre yardım ve yataklığı tescilli olanların haddi değildir

AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül’ün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için sarf ettiği 'milli güvenlik sorunu haline geldi’ sözlerine CHP’nin cevabı sert oldu.

A+A-

DETAILHABER.COM - HABER MERKEZİ
CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve CHP Gaziantep Milletvekilleri Akif Ekici ve Mehmet Gökdağ, yaptıkları ortak açıklamada, ülkenin güvenliğini asıl, teröre yardım ve yataklığı tescilli olan AKP iktidarlarının tehdit ettiğini ifade ettiler.

Ortak açıklamada şöyle denildi:

AKP Genel Sekreteri, Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, partisinin Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda partimizi ve genel başkanımızı hedef alan dayanaksız, mesnetsiz ve akıllara ziyan sözler sarf etmiştir. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve partimizi ‘ulusal güvenlik sorunu’ olmakla itham eden Gül’e hatırlatmak isteriz ki, yedi düvele karşı savaşarak vatanımızı emperyalist işgalcilerden temizleyen ve cumhuriyeti kuranların partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi, ulusal güvenlik sorunu değil, ulusal güvenliğin teminatıdır.

Ulusal güvenliğimizi tehdit edenler ise iktidar koltuğuna oturdukları ilk günden beri terör örgütleriyle farklı zeminlerde ortak iş tutan AKP iktidarlarıdır.

Ulusal güvenliğimizi tehdit edenler, Suriye’de, sırf ‘Esad devrilsin’ diye her türlü terör çetesine siyasi ve lojistik destek veren, orada palazlandırılan terör çetelerinin Türkiye’yi hedef alan saldırılarına engel olamayanlardır.

Ulusal güvenliğimizi tehdit edenler, FETÖ’cülerle iş tutup vatansever subayları ordudan atarak zindanlara tıkan, savcı-hakim kılığına bürünmüş teröristleri devletin kozmik odalarına sokan, sonra da ortaklık bozulunca ‘mağdur’ edebiyatı yapanlardır.

Ulusal güvenliğimizi tehdit edenler, PKK’lı teröristlerin kılına bir zarar gelmesin diye Türk askerini kışlaya hapsedip, o teröristler için Meclis’ten yasalar çıkaranlardır.

Yani ulusal güvenliğimizi tehdit edenler, yıllardır teröre yardım ve yataklık edenlerdir. Ve CHP’ye çamur atmak, teröre yardım ve yataklığı tescilli olanların haddi değildir!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT