1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AKP yayın yasaklarını sayamadı
AKP yayın yasaklarını sayamadı

AKP yayın yasaklarını sayamadı

CHP'li Hakverdi’nin, 13 yılda kaç olaya yayın yasağı getirildiğine ilişkin başvurusuna Adalet Bakanlığı, 'bilgi bulunamamaktadır' yanıtını verdi.

A+A-

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Adalet Bakanlığına Bilgi Edinme Kanunu uyarınca yaptığı başvuruda, AKP’nin iktidarda olduğu 13 yıl boyunca kaç olaya yayın yasağı getirildiğini, kaç soruşturma ve davaya gizlilik kararı uygulandığını sordu.

“SOMUT BİLGİ BULUNMAMAKTADIR”

Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, Hakverdi’ye verdiği yanıtta, Dilekçenizde belirttiğiniz hususlara ilişkin olarak kayıtlarımızın tetkikinde Genel Müdürlüğümüz nezdinde herhangi bir somut bilgi ve belge bulunmamaktadır” denildi.

“O KADAR ÇOK YASAK ALDIRMIŞLAR Kİ…”

Hakverdi yaptığı yazılı açıklamada  “Kolaylıkla istediği her olaya yayın yasağı veya gizlilik kararı aldıranlar, o kadar çok yasak kararı aldırmışlardır ki sayısını bilmemektedirler. Hâlbuki 2014 yılında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, aynı soruya, 2010 ile 2014 Haziran ayına kadar 149 habere yayın yasağı getirildiğini bildirmiştir. Bir yıl önce hükümetin elinde olan veriler bir yıl sonra yok mu olmuştur?” diyerek tepki gösterdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT