1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Akademisyenlerden TÜBİTAK’a Koronavirüs projesi
Akademisyenlerden TÜBİTAK’a Koronavirüs projesi

Akademisyenlerden TÜBİTAK’a Koronavirüs projesi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Giritlioğlu tarafından Covid-19 ile ilgili Turizm alanında TÜBİTAK'a proje verildi.

A+A-

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Giritlioğlu tarafından “Covid-19 Pandemisi Sonrasında Otelcilik ve Yiyecek- İçecek Sektöründe Müşteri Beklentilerinin Değişimi ve Kriz Sonrası Her İki Sektörün Canlandırılmasına Yönelik Eylem Planlarının Geliştirilmesi” isimli  TÜBİTAK'a proje verdi.

Proje ile ilgili açıklama yapan Giritlioğlu, Söz konusu projenin amacının Covid-19 pandemisi aşamasında durma noktasına gelen konaklama ve yiyecek-içecek sektörlerinin hedef kitlesi olan potansiyel turistlerin algıladığı risk ve tüketici davranışlarının ne düzeyde olduğunun ortaya konularak, pandemi sonrasında otelcilik sektörü ve yiyecek içecek sektöründe gelişen olaylar doğrultusunda tüketici beklentilerinin belirlenmesinin oluşturduğunu aktardı.

Giritlioğlu, proje kapsamında, Gaziantep Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Ömer F. Rençber ve Iğdır Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce’nin araştırmacı olarak görev aldıklarını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT