Katıldığı bir panelde cumhuriyet rejimine yönelik eleştirel ifadeler kullanan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Kılıçdaroğlu, partisinin vizyon belgesini açıklıyor Kılıçdaroğlu, partisinin vizyon belgesini açıklıyor

50+1 KURALINI ELEŞTİRDİ

Mahir Ünal'ın bu istifasının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eleştirileri sonrası gelmesi "Bahçeli istedi" iddialarını gündeme getirmişti. Tartışmalar devam ederken eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Cumhurbaşkanı seçilmek için gerekli olan yüzde 50+1 kuralını eleştiren ve bu mecburiyetin siyasi saflığı bozduğunu dile getiren Metiner, "Sayısal olarak çok olan mecbur olduğu azın siyasi çizgisine evrilerek kendisi olmaktan çıkıyor" ifadelerine yerdi.

İşte Metiner'in o paylaşımı;

AK Partili Metiner çok konuşulacak paylaşım! Herkes 'MHP'ye göndermede bulundu' yorumunu yapıyor

MHP'Yİ Mİ KASTETTİ?

Kısa sürede büyük yankı uyandıran bu paylaşımda Metiner'in "Sayısal olarak çok olan" diyerek AK Parti'yi, "mecbur olduğu az" diyerek de MHP'yi kastettiği öne sürüldü. Metiner'in "Mahir Ünal'ı Devlet Bahçeli görevden aldırdı" iddialarına tepki olarak böyle bir paylaşım yaptığı konuşuluyor.