1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Ahmet Davutoğlu 'veda' konuşmasını yaptı
Ahmet Davutoğlu 'veda' konuşmasını yaptı

Ahmet Davutoğlu 'veda' konuşmasını yaptı

AK Parti'nin yeni genel başkanı seçilen Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı'ndaki mesai arkadaşlarıyla vedalaştı.

A+A-

AK Parti'nin yeni genel başkanı Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı'ndaki mesai arkadaşlarına veda etti. Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı önünde yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:

TÜRKİYE NE DER DİYE MERAK ETTİLER!

İftiharla, gururla söylüyorum bu 5 yıl içinde birçok platformda diğer ülke temsilcileri dönüp Türk diplomatlarına, temsilcilerine 'Acaba Türkiye ne düşünüyor?' diye beklediklerini, baktıklarını biliyorum. Bu miras devam edecek, özgüvenimizi her halükarda sürdüreceğiz. Bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin derin tarihi kökleriyle ilgili olduğu kadar engin ufkuyla da ilgilidir.

ÇEVREMİZ KRİZLERLE BOĞUŞURKEN...

Tarihin bu kritik eşiğinde, çevremizde en az 7-8 ülke idare edilemez konumda görülüp ciddi krizlerle boğuşurken Türkiye Cumhuriyeti'nin istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmesi hedefini gerçekleştirmesi için çevremizde bir barış ve istikrar kuşağı oluşturmak bizim için bir zorunluluktur.

MUSUL'DAKİ KARDEŞLERİMİZ...

Gönül isterdi ki bugün Musul'daki kardeşlerimiz de aramızda olsun. İnşallah onları da en kısa zamanda ailemizin içinde görmeyi ümit ediyoruz.
AA

ekran-resmi-1435-11-03-1.06.45-pm.png

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT