1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ahmet Davutoğlu, Steinmaier'le görüşme yapacak
Ahmet Davutoğlu, Steinmaier'le görüşme yapacak

Ahmet Davutoğlu, Steinmaier'le görüşme yapacak

Dışişleri Bakanı Davutoğlu dinleme iddiaları ile ilgili olarak "Alman yetkililerden izahat bekliyoruz" dedi. Davutoğlu, Alman mevkidaşıyla görüşeceğini de söyledi.

A+A-

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe'yi makamında ziyaret eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, basın mensuplarının Almanya'nın Türkiye'yi dinlediği iddiaları ile ilgili sorularını cevapladı. Davutoğlu, konuyla ilgili Almanya Dışişleri Bakanı ile bu akşam bir görüşme yapacağını belirterek "Almanya'nın dinleme yapması mazur görülemez. Alman yetkililerden izahat bekliyoruz" diye konuştu.

DAVUTOĞLU STEINMAIER İLE GÖRÜŞECEK

Artvin Belediyesi’ne yaptığı ziyarette basın mensuplarına açıklama yapan Davutoğlu, iddialarla ilgili "Biz de iddiaları yakından takip ediyoruz. Alman Büyükelçisi Dışişlerine çağrıldı ve izahat istedik. Akşam saatlerinde Sayın Steinmeier ile bir görüşme gerçekleştireceğim." dedi.

"İZAHAT VERİLMELİ"

Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; "Uluslararası ilişkilerde özellikle müttefik ülkeler arasında dikkat edilmesi gereken temel bazı ilkeler var. Bu iddiaların doğru olması halinde bu kabul edilemez. Hiçbir şekilde mazur görülemez. Mutlaka izahat verilmesi gereken bir durumla karşı karşıyayız. En kısa zamanda bunu beklemek bizim en doğal hakkımızdır. Bu eğer gerçek dışı ise onunla ilgili adımlar atılmalıdır. Eğer gerçekse bu konularda bize en tutarlı izahat verilmesi zarureti vardır. Biraz önce sayın Başbakanımız ve seçilmiş cumhurbaşkanımızla gerekli istişareleri yaptık."

"BAŞBAKANIM HOŞGELDİNİZ"

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na Artvin il merkezinde vatandaşların sevgi gösterileri de eksik olmadı. Bazı vatandaşlar Davutoğlu'na, "Sayın Başbakanım hoş geldiniz" diye seslendi.

Şavşat İlçesi'nden eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Artvin'e gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için valilik önünde karşılama töreni düzenlendi. Makam aracında bir süre telefonla görüşen Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, araçtan inerek yöresel kıyafetli kız ve erkek çocuklardan çiçekleri aldı. Telefonla görüştükten sonra araçtan inen Davutoğlu'nu Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çelik, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile vatandaşlar karşıladı. Çiçek veren çocukları öpen Davutoğlu, daha sonra da vatandaşlarla tokalaştı. Bu sırada bazı kişiler Davutoğlu'na, "Sayın Başbakanım hoş geldiniz" diye seslendi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT