1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Abdullah Gül veda için Başbakan'lığa gitti
Abdullah Gül veda için Başbakan'lığa gitti

Abdullah Gül veda için Başbakan'lığa gitti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül veda ziyaretleri kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra görevi sona erecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, veda ziyareti için Başbakanlık Merkez Bina'ya geldi. Gül, görev süresi boyunca 2. kez geldiği Başbakanlık'ta Erdoğan'la aynı görüntüyü verdi. Gül'ün 7 yıl sonra da mavi kravat takmış olması gözlerden kaçmadı.

Gül ve Erdoğan, el sıkışarak basın mensuplarına poz verdiler. Bu sırada Gül'ün yanlışlıkla Erdoğan'ın ayağına basması ilginç bir görüntü oluşturdu.

ERDOĞAN, MERDİVENLERDE KARŞILADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gül'ü protokol merdivenlerinde karşıladı. Gül ve Erdoğan, tokalaşarak basın mensuplarına görüntü verdikten sonra binaya girdi. Gül ve Erdoğan'ın görüşmesi 45 dakika sürdü.

cumhurbaskani-gul-veda-ziyareti-icin-basbakanlik-6339562_3314_m-001.jpg

ARACA KADAR UĞURLADI, GÜL CAMDAN EL SALLADI

Görüşmenin bitiminde Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'ü makam aracına kadar uğurladı. Tokalaşmanın ardından makam aracına geçen Cumhurbaşkanı Gül, camı açarak önce Başbakan Erdoğan'a daha sonra da basın mensuplarına el sallayarak Başbakanlık Merkez Bina'dan ayrıldı.

GÖREV SÜRESİ İÇİNDE 2. GELİŞİ

Cumhurbaşkanı seçildikten sonra 2007 yılında bir defa Başbakanlık binasına gelmiş olan Gül'ün veda ziyareti, görev süresi içinde Başbakanlık binasına ikinci gelişi oldu.

cumhurbaskani-gul-veda-ziyareti-icin-basbakanlik-6339562_171_m-001.jpg 

Erdoğan ve Gül 2007'de bu görüntüyü vermişti... Cumhurbaşkanı Gül, Köşk'e çıkışı sonrası kendisini kutlayan Başbakan Erdoğan'a iade-i ziyarette bulunmuştu.

cumhurbaskani-gul-veda-ziyareti-icin-basbakanlik-6339562_4678_m-001.jpg

KRAVAT TESADÜFÜ

Abdullah Gül'ün 2007'deki ziyarette taktığı mavi kravatın bir benzerini 2014'teki ziyaretinde de takmış olması dikkatlerden kaçmadı. Tesadüf mü bilinmez ama Cumhurbaşkanı Gül, 7 yıl sonra da aynı renk kravatla Başbakanlık'taydı.

CEMİL ÇİÇEK'İ DE ZİYARET ETMİŞTİ

Gül, gün içinde TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e de veda ziyaretinde bulunmuştu.

cumhurbaskani-gul-veda-ziyareti-icin-basbakanlik-6339562_6885_m.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT