1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Abdullah Gül: İsrail'i bir kez daha uyarıyorum
Abdullah Gül: İsrail'i bir kez daha uyarıyorum

Abdullah Gül: İsrail'i bir kez daha uyarıyorum

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail'in Gazze'ye saldırmasıyla ilgili çok sert konuştu. Gül, ateşkes olmazsa "Çok büyük olaylarlar çıkacaktır" dedi.

A+A-

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Gül "İsrail’i bir kez daha ikaz ediyorum. Bu saldırganlığı durdurmazsa çok daha büyük olaylara gebedir, çok daha büyük olaylar çok daha büyük şüphesiz neticeler doğuracaktır" dedi.

Abdullah Gül'ün konuşmasından satır başları;

"Büyük bir gözyaşı döken Filistin halkı bu hafta içerisinde büyük saldırılara hedef oldu. Masum çocuklar kumsallarda öldürülmeye devam etti ve maalesef vicdanlar buna karşı suskun kaldı. Özellikle İsrail’in bu kural tanımaz saldırganlığı sadece Filistin’de değil dünyanın her tarafında nefret tohumlarını saçmakta. Dünyanın radikalleşmesinde İsrail’in büyük sorumluluğu olmaktadır."

"ÇOK TEHLİKELİ SAFHAYA GELDİ"

"Bugün öğleden sonra BM Güvenlik Konseyi toplanacak. Çok acil bir şekilde İsrail’in saldırganlığını durdurmaya dair çok kuvvetli bir tedbir ve açıklama yapmayı davet ediyorum. Bugün Filistin devlet Başkanı da Türkiye’de olacak. Son durumla ilgili tabi ki ortak açıklamalarımız olacak. Ama dün gece başlayan saldırıların çok tehlikeli bir safhaya geldiğini bir kez daha duyurmak istiyorum. İsrail’i bir kez daha ikaz ediyorum. Bu saldırganlığı durdurmazsa çok daha büyük olaylara gebedir, çok daha büyük olaylar şüphesiz çok daha büyük neticeler doğuracaktır."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT