1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Abdullah Gül flaş açıklama yaptı!
Abdullah Gül flaş açıklama yaptı!

Abdullah Gül flaş açıklama yaptı!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu'nun başbakan olacağı iddialarını doğruladı.

A+A-
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görev süresinin bitimine 9 gün kala son veda resepsiyonunu Çankaya Köşkü'nde verdi. Resepsiyonda yeni başbakanın Ahmet Davutoğlu olabileceğini, bu ismi de siyasete kendisinin kazandırdığını ifade eden Gül, kendisine yönelik AK Parti'deki eleştirileri takip ettiğini söyleyerek bu açıklamalar için "saygısız" ifadesini kullandı. Gül, başkanlık sistemine karşı olduğunu bir kez daha söyleyerek, parlementer sistemden yana olduğunu bir kez daha vurguladı!
 
Gül, AK Parti kongresinin Cumhurbaşkanlığını devretmeden 1 gün önce yapılacağını anımsatarak şunları ifade etti:
 
"Tecrübemi yine davama, kendi kurduğum partinin başarılı olması için şüphesiz desteklemeye, aktarmaya çalışacağım. Bu ara çeşitli yazılanlar, çizilenler konusunda, bir taraftan benim Cumhurbaşkanı olmam sürecinde 'Aman cumhurbaşkanı olmasın'diyenlerin bana parti kurdurması, yeni cephelere çekmesi, onu gördüm. Bir taraftan da bizim cenahtan yapılan epeyce saygısızlıkları da gördüm, bu son süre içerisinde. Bunların hepsini de takip ettim. 

Çevremdeki herkes görevini yapıyor, tarafsız bir cumhurbaşkanlığı mevkisinde. İstanbul'a yerleşeceğim, Ankara'da olmayı şimdilik düşünmüyorum. Cumhurbaşkanlığı yapmış bir kişi nasıl davranırsa, ben de bundan sonra muhakkak ki öyle davranacağım. Beni bilenler bunu bilir. Beni bilmeyen, yani bizim cenaha yeni giren veyahutta geçmişi çok bilmeyenler bu konularda günlük konuşurlar. Demin söylediğim kadar söylemiş olayım, saygısızlıklarını bir hatırlatmış olayım geçeyim. Bir kişinin TBMM üyeliğinin düşüp düşmediğine karar vermek, tespit etmek, Cumhurbaşkanlığı makamına ait değil."  
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT