1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ABD'nin yeni terör planıyla ilgili önemli iddia: CIA 140 IŞİD'liye pasaport verdi!
ABD'nin yeni terör planıyla ilgili önemli iddia: CIA 140 IŞİD'liye pasaport verdi!

ABD'nin yeni terör planıyla ilgili önemli iddia: CIA 140 IŞİD'liye pasaport verdi!

CIA, Deyrizor’un Kesra, Biseyra, El Omar ve Suvar bölgelerinde ilan ettiği askeri bölgede 2 bin IŞİD'liyi sorguladığı, bunlardan 140’ına pasaport verdiği iddia edildi. Paraport verilen teröristlerin Amerika’nın yeni gizli planları için Irak üzerinden bölg

A+A-

ABD'nin yeni IŞİD planı hazırladığı bildirildi. Yeni Şafak'ın manşetine göre CIA, Deyrizor’un Kesra, Biseyra, El Ömer ve Suvar bölgelerini askeri alan ilan ederek tüm sivil giriş ve çıkışlarına kapattı.

Pentagon unsurları tarafından korunan bölgelerde belirlenen özel isimlerin sorgusu gerçekleştiriliyor. PKK’nın Haseke, El Hol ve Rukba’da IŞİD toplanma noktaları yerine burada sorgulanan militanlardan bazıları, yine CIA tarafından belirlenen gizli toplama merkezi olan Ebu Haşem’ e götürülüyor.

CIA tarafından oluşturulan sorgu istasyonları, İsrail, Fransız ve İngiliz gizli servis mensupları tarafından da ziyaret ediliyor. Öte yandan yine bu kamplarda, belirlenen isimlere kimlik ve pasaport düzenlenerek Irak üzerinden çıkışları sağlanıyor.

Bugüne kadar 2000 IŞİD'linin sorgulandığı, bunlardan 140’ına ise CIA tarafından pasaport verildiği öğrenildi. IŞİD'li teröristler Amerika’nın yeni gizli planları için Irak üzerinden bölge dışına çıkartılıyor.

BAĞDADİ ABD ZIRHLISINDA!

Öte yandan Yeni Şafak’ın iddiasına göre, Bağdadi, ABD gözetiminde bulunuyor. ABD zırhlısında çekilen fotoğrafın terör örgütü lideri Bağdadi’ye ait olduğunu bölgeden kaçan IŞİD militanları da doğruladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT