1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ABD'den 8 Afrika ülkesinden seyahatleri durdurma kararı
ABD'den 8 Afrika ülkesinden seyahatleri durdurma kararı

ABD'den 8 Afrika ülkesinden seyahatleri durdurma kararı

ABD yönetimi, "Omicron" adı verilen yeni koronavirüs mutasyonu nedeniyle 8 Afrika ülkesinden uçuşların 29 Kasım'dan itibaren durdurulmasına karar verdi.

A+A-

Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni koronavirüs mutasyonu Omicron'a karşı birçok ülkede tedbirlerini arttırıyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, Omicron mutasyonuna karşı yaptığı açıklamada, "Baş tıbbi danışmanım Dr. Tony Fauci ve Kovid-19 müdahale ekibimizin üyeleri tarafından Güney Afrika'da yayılan Omicron mutasyonu hakkında bilgilendirildim. Daha fazla bilgiye sahip olana kadar ihtiyati tedbir olarak Güney Afrika ve diğer 7 ülkeden havayolu ulaşımını kısıtlıyorum" ifadelerini kullandı. Biden, kısıtlamaların 29 Kasım'da yürürlüğe gireceğini kaydetti. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, kısıtlama getirilen diğer ülkelerin Botsvana, Zimbabve, Namibya, Lesoto, Esvatini, Mozambik ve Malavi olduğu belirtildi. Bu ülkelerden yalnızca ABD vatandaşlarının seyahat etmesine izin verilecek.

Kaynak: KARAR

HATIRLATMA DOZU ÖNERİSİ

"Amerikan halkı için iki, dünya kamuoyu için bir önemli mesajım var" diyen Biden, "İlki, koronavirüse karşı tam olarak aşılanmış olan Amerikalılar için. Koronavirüsten korunmanızı güçlendirmenin en iyi yolu, uygun olduğunuz anda hatırlatma dozu yaptırmaktır. Bu doz, aşılamalarının üzerinden 6 ay geçmiş olan 18 yaşından büyük tüm yetişkinler için onaylanmıştır. Güvenli ve ücretsiz. Tatil döneminde ek korumaya sahip olabilmek için hatırlatma dozunu şimdi yaptırın" çağrısında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT