Merakla beklenen 3600 ek gösterge çalışmaları tamamlandı. Düzenlemeyle ilgili detaylar bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

Motorine yapılan indirimin keyfini süremeden zam geliyor Motorine yapılan indirimin keyfini süremeden zam geliyor

Milyonlarca kişinin merakla beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde artık geri sayıma geçildi. İlk görüşme 16 Şubat'ta yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in başkanlığında hükümet temsilcileri ve Memur-Sen yetkilileri ile bir araya geldi. 3600 Ek Gösterge Komisyonu, 16 Mart'ta ise ikinci kez toplandı.

TASLAK, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SUNULACAK

Memur-Sen, düzenlemenin tüm memurları kapsamasını istedi. 2200-3600 ve 3600-4800 ek göstergeler arasında yeni kademeler getirilmesini içeren talebini komisyona sundu. Son görüşmelerin ardından 3600 ek göstergede düzenlemeler tamamlandı. Hazırlanan taslak çalışması bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Ardından da kamuoyu ile paylaşılacak.

EK GÖSTERGE NE DEMEK?

Ek gösterge, kamu görevlilerinin çalışırken maaşlarını, emekli olduklarında ikramiye ve aylıklarını belirleyen en önemli kalemlerden biri. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. Ek gösterge yükseldikçe emekli aylığı ve emekli ikramiyesi rakamı da yükseliyor.