1. YAZARLAR

  2. Kürşad Alpaslan

  3. 23 Haziranda İstanbul’da kim belediye başkanı olur?
Kürşad Alpaslan

Kürşad Alpaslan

Detail Haber / Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

23 Haziranda İstanbul’da kim belediye başkanı olur?

A+A-

İstanbul’da bu sefer seçimin galibi açık ara Binali Yıldırım, okuyucuların içinde “hadi be oradan” diyenler elbette olacaktır.

Neye göre Binali Yıldırım; Bir önceki seçim rehavete kapılan, nasıl olsa seçimi havada karada alırız deyip çantada keklik gören AK Parti tabanı ve teşkilatları bu sefer olayın ciddiyetine varmış gibiler.

AK Parti’nin diğer partneri MHP bu seçime ciddi manada asılıyor gibi gözüküyor. Bu arada bir takım stratejik hamleleri de yabana atmamak lazım diye düşünüyorum.

En son İstanbul’da taksici esnafın ciddi tepkisine neden olup, pek çoğunun İmamoğlu lehine dönmesini sağlayan UBER düzenlemesi yaklaşık yüz bin taksici esnafını yakından ilgilendiriyor. Yüz bin taksici bu seçimde büyük çoğunlukta Binali Yıldırım’a destek olacaklardır.

Yüz bin taksici demek aileleriyle yaklaşık beş yüz bin kişi demektir.

Diğer bir hamle Güneydoğu bölgesi illeri üzerinde, özellikle Kürt kökenli seçmen üzerinde ciddi etkisi olan Abdülkadir Aksu’nun Vakıfbank yönetim kurulu başkanı olarak atanmak suretiyle, AK Parti İstanbul’daki Diyarbakır’lı Kürt seçmene bir mesaj vermiştir.

Bülent Arınç’la bir takım cemaat gruplarına mesaj verilmiştir. Takdir ederdiniz ki Abdülkadir Aksu, Bülent Arınç gibi tecrübeli siyasetçiler siyasette köşe taşlarını bilirler, İstanbul’da yaklaşık iki milyon civarında Kürt kökenli seçmen olduğu dikkate alındığında yapılan bu hamlelerin boş hamleler olmadığı görülecektir. Peki, bize göre İstanbul’da belediye başkanı kim olmalıdır. Bize göre hatasıyla sevabıyla bu kişi Binali yıldırım olmalıdır.

Sebebine gelince çok donanımlı ve tecrübeli bir isim Yıldırım, İstanbul’a çok şey katacaktır. İmamoğlu’na gelince, İmamoğlu bize göre bir FETÖ+PKK+Amerikan ve Avrupa projesidir.

Daha önceden bu makam için yetiştirilmiş, hazırlanmış bir kişidir. Tavırları yapmacık ve samimiyetten uzaktır. Gün geçtikçe agresifleşmekte gerçek yüzü ortaya çıkmaktadır. İmamoğlu’nun ortaya koyduğu bir tane proje yoktur. Sadece Erdoğan karşıtlığı üzerinden gitmektedir. İmamoğlu’nun ipi kimin elindedir belli değil maalesef, özetle İstanbul seçimleri ülke için çok önemli bir hale gelmiştir. Seçimi ak parti ve MHP’nin adayı Binali Yıldırım kazanırsa ne ala sorun yok, fakat tam tersi İmamoğlu kazanırsa önümüzdeki sene ülkemiz bir erken genel seçime gebe haberiniz olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum