• İstanbul10 °C
  • Ankara6 °C
  • İzmir11 °C
  • Gaziantep8 °C
  • Amasya7 °C

Çiğdem Köymen / Detail Haber / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çiğdem Köymen / Detail Haber / Yazar

YOK ARTIK!

18 Kasım 2016 Cuma 20:00

Çok değil bundan 10 sene önce “Haydi Kızlar Okula” diye bir kampanya başlatılmıştı. Bangır bangır bütün televizyon programları bağışlar topladı, yayınlar yaptı. Bir nebze olsun farkındalık yaratıldı.

O zamanların kız çocukları ile bu zamanın kız çocukları arasında önemli farklılıklar var artık…

Mesela artık haydi kızlar okula değil de haydi kızlar yatağa, ormana, zorla nikâh masasına hiç olmadı mezara…

Şimdi bir de ölmeden mezara konmak var, nasıl mı?

Önce masum, gözleri ışıldayan, en ciddi uğraşı oyun olan bir kız çocuğu bulup onun bütün hayallerini, geleceğini sadece bir kaç dakikalık lanet bir zevk uğruna elinden alıyoruz.

İlla kız ya da çocuk olmasına gerek yok hatta insan olmasına da gerek yok, mesela bir kedi olabilir ya da eşek ya da bir damacana…

Yani şimdi onların haklarını koruyacak sözüm ona yasa olmadığı için hayvanları ve eşyaları da sonra konuşuruz.

Aşağılık zevk sonrası “Ee şimdi ne olacak?” diyorsanız ya öldüreceksiniz ya kesip bavula koyacaksınız, çekip vurabilirsiniz ya da diri diri yakabilirsiniz. Yooo ben bu kadar gaddar değilim diyorsanız duruşma zamanınız geldiğinde çekin jilet gibi bir takım, savunmanızı da “kısa giymişti, kahkaha attı, tayt giymişti, şort giymişti, tahrik etti” diyerek yapın ve ceza indiriminizi kapın.

Şimdi geldik asıl konuya, “Yok mümkün değil ben hapiste yatamam” diyorsanız “EVLENİN”!

Nasıl yani?

Evet yanlış duymadınız evlenin, tecavüz ettiğiniz, hayatını zorla söküp (ç)aldığınız, gözlerindeki o ışığı söndürdüğünüz kız çocuğuyla evlenirseniz affınız mümkün.

Ne mutlu size!

Ünzile şimdi ne olacak yavrum, hayatının en iğrenç anlarını sana yaşatan erk*k (adam değil) ile yaşamak mecburiyetine bırakılıyorsun bir nevi ölmeden mezara girmek değil mi Ayşe? Biliyorum Özgecan sen son değilsin.

Aslında suçluyuz biz! Neden mi? Türkiye de yaşıyoruz ve erk*k değiliz hayvan da olsak sonumuz belli!

“Ben daha sek sek oynamak istiyorum!” haykırışlarınızı duyuyorum çocuklar ama maalesef elimden gelen sadece sizi böyle savunmak sadece lanet etmek sadece bu, bu işte, lanet olsun!!

Pedofllinin meşrulaştırılmaya çalışıldığı şu günlerde yaşamaya çalışmak acının da acısı… Erk*kliğinde suyu çıktı napalım, erk*k olmakla adam olmak arasındaki o ince çizgi de kaybolduk, üzgünüm ne diyeyim çok şey var söylenecek, yazılacak ama duyan yok , okuyan yok siz iyisi mi henüz belirgin bile olmayan vücut hatlarınızı belli edecek giysilerden uzak durun çocuklar, cıvıldamayın, oynamayın, hatta evinizden bile dışarı çıkmayın umarım ensest seven bir aileye sahip değilsinizdir. Ne diyeyim çocuklar yaşamaya çalışın işte, çünkü biz sizi yaşatamıyoruz, üzgünüm çocuklar çocukluğun anlamını insan olmanın ne demek olduğunu unuttuğumuz için…

Sonra bir şey oldu.
Ve yeni bir iyi dilek ortaya çıktı :
“Tecavüzsüz günler!”...

Twitter.com/cigdem_koymen

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 - 2017 Detail Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (531) 319 88 97 | Faks : 0 (342) 231 00 28 | Haber Yazılımı: CM Bilişim