1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. WhatsApp'ın aktif kullanıcısı ne kadar ?
WhatsApp'ın aktif kullanıcısı ne kadar ?

WhatsApp'ın aktif kullanıcısı ne kadar ?

Aktif mesajlaşma yazılım pazarı,akıllı telefonlarla birlikte dev bir sektör haline geldi.Sektörün lideri WhatsApp'ı kaç kişi aktif bir şekilde kullanıyor acaba?

A+A-

DETAILHABER.COM - BURAK GÖKŞEN

Anlık mesajlaşma servislerinin öncüsü olan WhatsApp,akıllı telefonların olmazsa olmazlarından bir tanesi. En yaygın kullanıcı kitlesine sahip mesajlaşma uygulaması olarak bilinen WhatsApp,rakiplerine göre bu konuda zaman avantajını doğru bir şekilde kullanıyor.

Facebook'un satın almasıyla beraber birçok tepkiye maruz kalan ve kullanıcı kaybeden WhatsApp aktif kullanıcı sayısını açıkladı.

WhatsApp'ın CEO'su Jan Koum'un attığı Tweet'e göre 600 milyon aktif kullanıcılarının olduğunu duyurdu.

Karşılaştırma yapıcak olursak WhatsApp geçtiğimiz Nisan ayından aktif kullanıcı sayısının 500 milyon olduğunu duyurmuştu.Yani küçümsenmeyecek seviyede bir artış söz konusu. 600 milyon rakamının ne kadar büyük bir rakam olduğunu şöyle gösterelim.

Facebook'a göre ayda aktif olarak 200 milyon kişi Facebook Messenger uygulamasını kullanıyor.Facebook'a göre mesajlaşma dünyasındaki toplam aktif rakam 800 milyon seviyesinde.

Anlık mesajlaşma denildiğinde son yıllarda yaptığı ataklarla üst sıralara gelen WeChat'in rakamları ise 438 milyonluk kullanıcı kitlesinin olduğunu görüyoruz.Tabi burada Çin pazarının etkisi de büyük.

Her ne kadar son dönemde rakibi artsa ve uygulamada bazen bağlantı sorunları çıksa da, WhatsApp sektörde son sürat ilerlemeye devam ediyor.Sizce 1 milyar barajını kim aşacak?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT