1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. TÜSİAD Başkanından Erdoğan'ın yüzüne karşı uyarı!
TÜSİAD Başkanından Erdoğan'ın yüzüne karşı uyarı!

TÜSİAD Başkanından Erdoğan'ın yüzüne karşı uyarı!

TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, derneğin Yüksek İstişare Kurulu toplantısında konuştu, siyasilere 'kutuplaşma' uyarısında bulundu.

A+A-

TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu-YİK toplantısı bugün başladı. Toplantının onur konuğu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, ise bugün eleştirilerini Cumhurbaşkanı olarak ilk kez toplantıya katılan Erdoğan'ın yüzüne karşı yaptı. 

TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek ağır kutuplaşmanın ülkeye zarar vermesinden kaygı duyduklarına dikkat çekti ve çözüm süreci, anayasa çalışmalarında yol alınamayacağına işaret etti. 

Dinçer 2007'de başlayan küresel krizin yarattığı sorunların devam ettiğini belirterek, küresel dalgalanmanın merkezinde özgürlük ve demokrasi arayışı olduğunu söyledi. Dinçer, G20 evsahipliğinin Türkiye'nin itibarı için önemli olduğunu belirtti. Dinçer konuşmasında eğitim konusuna da değindi. Dinçer, eğitimde Türkiye'nin istenen noktada olmadığını, Türkiye'yi ön saflara götürecek bir eğitim gerektiğini, kadın istihdamına yönelik teşviklerin artırılması gerektiğini söyledi. 

62. HÜKÜMETTEN BEKLENTİMİZ...

"Beklentimiz 62. Hükümet programının etkili uygulanması" diyen Dinçer, sanayinin ekonomi içindeki payının 15 yılda gerilediğine dikkat çekti. Dinçer, "Büyümenin yegane itici gücü imalat sanayidir. Sanayi Strateji Belgesi 2023 hedeflerini yakalayacak şekilde hazırlanmalı. Sanayi Strateji Belgesi'ne katkılarımızı sürdüreceğiz" dedi. 

Dinçer "Yargı reformu stratejisinin hızla hayata geçirilmesi gerekiyor. Yargı reformu ivedilikle ele alınmalıdır" dedi. AB konusunda ise Dinçer AB ile ilişkilerin istenilen düzeyde olmadığına dikkat çekti. TÜSİAD Başkanı Dinçer yeni anayasa çalışmalarının başlamasını beklediklerini, 1982 anayasası ile hukukun üstünlüğünün sağlanmasının mümkün olmadığını dile getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT