1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Takvim gazetesi o habere o başlığı verdi!
Takvim gazetesi o habere o başlığı verdi!

Takvim gazetesi o habere o başlığı verdi!

Türkiye'nin en ünlü markalarından Ören Bayan'ın eski sahibi ve eşinin öldürülmesi haberi için Takvim gazetesinin attığı başlık sosyal medyada infial yarattı.

A+A-

Türkiye'nin ünlü iplik markası Ören Bayan'ın eski sahibi Jak Karako ve Georgia Karako çifti, Beşiktaş'taki lüks sitedeki evlerinde bıçaklanarak öldürüldü. Çiftin bakıcılığını yapan Özbek asıllık karı-koca bugün yakalandı ve polis sorgusunda cinayeti itiraf etti.

Dün açığa çıkan cinayet bugün pek çok gazetenin birinci sayfasında yer aldı. Takvimgazetesinin attığı başlık, sosyal medyada infial yarattı. 

ÖLEN BAYAN!

Bugüne kadar çakma Amanpour röportajı, Gezi'deki ağaç ile röportaj, TOMA ile röportaj gibi birbirinden "çarpıcı" (!) röportajları manşetine taşıyan; BDP'li milletvekillerinin tatil görüntülerini gazetenin birinci sayfasına taşımayı habercilik olarak niteleyen; kocasından dayak yiyen kadının haberini 'nakavt' başlığı ile okurlarına sunan; masa başında yazıldığı her halinden belli olan MOSSAD'ı dize getiren çift taraflı ajan haberine sevgili bulma sitesinden seçimliş genç kadın fotoğrafları koyan, Takvim gazetesi Jak Karako ve Georgia Karako çiftinin cinayet habe
rine kurucusu oldukları markadan yola çıkarak "Ölen Bayan" başlığı koymayı tercih etti.
 

takvim.20140823123740.jpg

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ ÖREN BAYAN

Jak Karako, arkadaşı Moiz Dana ile birlikte 1968'de Ören Bayan'ı satın almıştı. O zamanlar henüz 200 metrekare büyüklüğünde bir atölye olan Ören Bayan, aynı zamanda Karako'nun patronluğa ilk adımı idi.
1980'deki darbenin ardından evine kapanan insanların dantel ve el örgüsüne yönelmesi, iplik satışlarını artırıcı bir etki yaptı.

Ören Bayan 1985'te Türkan Şoray'ın oynadığı reklam filmleriyle hem bilinirliğini hem de pazar payını artırdı. 15 yıl içerisinde küçük bir atölyeden iki dev fabrikaya dönüşen Ören Bayan'ı büyüten iki ortak, şirketi 1990'larda oğulları İzzet Karako ve Metin Dana'ya devrettiler.

Şirket 2000'li yılların başında Ören Bayan'ın rakiplerinden Altın Başak'ın sahibi Diktaş İplik'e satıldı. Karako'nun ortağı Dana da 2009 yılında ABD uçağında geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti.
Jak Karako, eşi Georgia Karako, 1980'li yıllarda Türkiye sosyetesine yaz tatillerinde tekne alışkanlığı kazandıran çift olarak tanınıyordu.


TWITTER'DAN GELEN TEPKİLERDEN BAZILARI ŞÖYLE:
ekran-resmi-1435-10-28-1.30.18-pm.png
ekran-resmi-1435-10-28-1.30.55-pm.png
ekran-resmi-1435-10-28-1.31.11-pm.png
ekran-resmi-1435-10-28-1.30.29-pm.png

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT