1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Siirt'teki baraj faciasından flaş gelişme
Siirt'teki baraj faciasından flaş gelişme

Siirt'teki baraj faciasından flaş gelişme

Siirt'teki baraj faciasında kayıp olan 10 yaşındaki Semanur Parlaküşer'in cesedi bulundu...

A+A-

SİİRT'in Tillo İlçesi yakınlarında geçen Botan Çayı kenarında piknik yaparken Alkumru Barajı'ndan elektrik üretimi için dün öğleden sonra iki ünitenin devreye girmesiyle bırakılan ve 5 kişinin yaşamına malolan suya kapılarak kaybolan ve dünden beri aranan 10 yaşındaki Semanur Parlaküşer'in cesedi kurtarma ekipleri tarafından barajdan 6 kilometre uzaklıktaki nehirden çıkarıldı.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında Alkumru ve Kirazlı barajlarındaki elektrik üretim bölümlerinde çalışan 5 görevli gözaltına alındı. Savcılıkta ifadeleri alınan 5 görevli adli kontrol kapsamında serbest bırakıldı.

Siirt'te Alkumru barajında yaşanan ve 5 kişinin yaşamını yitirdiği faciada suya kapılarak kaybolan 10 yaşındaki Semanur Parlaküşer, nehir yatağında baraja 6 kilometre mesafede tespit edildi. Nehir'de suyun altındaki çalılıklara takılan Semanur Parlaküşer'in cesedinin çıkarılması arama kurtarma ekipleri büyük çaba sarfetti. İki gündür aranan Semanur Parlaküşer'in babası Osman ile kız kardeşleri Şeval (6) ve Betül Parlaküşer'de (8) yaşamını yitirmişti.

siirt-baraj-faciasinda-olen-semanur.jpg

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT