1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “O gecenin kahramanı şeref albayımız Emniyet Müdürümüz Erhan Gülveren ve milletimizdir”
“O gecenin kahramanı şeref albayımız Emniyet Müdürümüz Erhan Gülveren ve milletimizdir”

“O gecenin kahramanı şeref albayımız Emniyet Müdürümüz Erhan Gülveren ve milletimizdir”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü etkinlikleri kapsamında Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya konuşma yaptı. İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren ilgili gurur verici sözler kullandı.

A+A-

15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü etkinlikleri kapsamında konuşan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, “Bundan tam bir yıl önce bu gece bin yıllık tarihimizde görmediğimiz bir ihanetle imtihan edildik. Allah bizi böyle bir ihanet gecesinde sınadı, imtihan etti. 50 yıl boyunca evlatlarımızı alnı secdeye varsın diye aldılar. Zekatlarımızı, sadakalarımızı, filtremizi aldılar. Anadolu evlatlarını aldılar. ‘Onları hayırlı evlat yetiştireceğiz’ diye verildi. Ne oldu? Onlardan hainler çıktı. Devletin sizin milletin bizim mallarımızdan oluşan tanklarımızı, uçaklarımızı, tüfeklerimizi o hain evlatlar bize sıktılar. 250 şehit verdik. O gece hiç şaşırmadık. Onlar hainliklerini yaptılar, bin yılda görmediğimiz ihaneti yaptılar. Tüm Türkiye’de Gazişehrimizde ilk selalar bizim Ulu Camiden verilerek tüm ülkeye selalar verildi.  15 Temmuz Demokrasi Meydanı ismini verdiğimiz bu meydanda onlara ‘Durun hainler’ dedik” dedi.

O GECE YAŞANILANLARI ANLATTI

Yerlikaya, 15 Temmuz tarihinde o dönem 5. Zırhlı Tugayından başında olan hain komutan ile yaşanılanları anlatan Vali Yerlikaya, “Bizim şehrimizde de 5. Zırhlı Tugayından başında o hainlerden bir hayırsız evlat vardı. Bu meydanda 300 bin kardeşimiz selalarla, iman kuvvetiyle buraya gelince telefondan kendisine şunu söyledim. Burası Gazişehir. Diğer şehirlere benzemez. Bunlar 100 yıl önce dünyanın 4. Ordusuna bir kasaba 11 ay direndiler. Tanktan korkmazlar, tüfekten korkmazlar. Şahinbey’in, Şehitkamil’in torunları çıkabiliyorsan oradan çık dedim.”

FETÖCÜLERİ BİR BİR İHRAÇ EDİYORUZ

Yerlikaya, konuşmasında, “Gazişehrin evlatları aynı sizler gibi gazi evladına hizmet eden arkadaşlarımız yarenlerimizde vardı o gece. Askerimizin içinde peygamber ocağı bu ocak ben milletime kurşun sıkmam diyen Allah’tan korkan iman ehli arkadaşlarımızda vardı. Onlardan biri aramızda misafirimiz, Şeref Albayımızdır, Emniyet Müdürümüz Erhan Gülveren’dir, koruyucularımızdır. Askerimiz ve polislerimizdir. Allah’ın izniyle sizler ve onlarla birlikte birbirimize sımsıkı sarılarak gecemiz kabusla başladı. Ulu Cami’de sabah ezanları okunurken üzerimize yeni bir ufak doğdu. Onları sizin hayırdualarınız ile yaptık. Allah içimizde aslını inkar edecek nesiller vermesin. Evlatlarımızı dinini iyi bilen. Bu bayrağı yüceltmek bu vatan için gerekirse gözünü kırpmadan şehit olacak evlatlar nasip etsin.  Ve neslimizi en güzel en mükemmel şekilde yetiştirelim. Körü körü sevdiklerinin peşinden gitmesinler. Kur’an, sünnet, ana babaya hürmet, emanete riayet şuuru aşkı doğrultusunda yetiştirmek Allah hepimize nasip etsin. Toprağın altındaki tüm şehitlerimizin ve peygamber efendimizin avucuna 15 Temmuz’da 244 şehit daha uğurladık. Cenab’ı Allah onların şefaatini üzerimizden eksik etmesin. Sizlere hizmet etmek, askerimle, polisimle, istihbaratımızla tüm memurlarımızla sizlere hizmet etmeyi bize nasip ettiği için Allah’a hamd ediyoruz. Cumhurbaşkanımız buyurdu. Gaziantep’te FETÖ’ye bulaşmış nereye saklanırsa saklansın birer birer onları devletten atıyoruz ve ihraç ediyoruz. Derneklerini, vakıflarını, üniversitelerini, sendikalarını, dergilerini, gazetelerini sizlerden aldığı hayırla bu nimetlere ulaştılar onları ellerinden alıp tekrar asil milletimizin emrine verdik ve vermeye devam ediyoruz. Cezaevine bunları gönderiyoruz. Biz hainleri de cezalandırırken örnek bir millet olduğumuzu tüm dünyaya gösteriyoruz. Biz hukuk devletiyiz. Hukuk kuralları içerisinde bunların hakkından geleceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT