1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Mustafa Sarıgül'e CHP'den yeni görev geldi!
Mustafa Sarıgül'e CHP'den yeni görev geldi!

Mustafa Sarıgül'e CHP'den yeni görev geldi!

Kılıçdaroğlu'na destek veren Mustafa Sarıgül'ün yeni MYK'da da yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcılığına getirilmesi bekleniyor.

A+A-

CHP’de Cumhurbaşkanlığı seçim sonucunu "Hezimet" olarak gören parti içi muhalefetin başlattığı tartışma üzerine alınan kurultay kararı için takvim işlemeye başladı. Kurultayda Kılıçdaroğlu'na destek kararı alan, Mustafa Sarıgül'ün de Parti Meclisine girmesi bekleniyor.

SARIGÜL'ÜN YOLU AÇIK
CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) , 18. olağanüstü kurultay tarihini 5-6 Eylül olarak belirlerken, kurultayda dar kapsamlı bir tüzük değişikliği de yapılacak. CHP YalovaMilletvekili Muharrem İnce, grup başkan vekilliğinden istifa edip genel başkan adayı oldu. Kılıçdaroğlu'nun ise kendisini genel merkezde ziyaret edip desteğini bildiren eski ŞişliBelediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü parti yönetimine alacağı öğrenildi.

GÜRSEL TEKİN'İN TAVRI DÜŞÜNDÜRÜYOR
Sarıgül'ün PM üyeliğine seçilip daha sonra MYK'ya gireceği ve yerel yönetimlerden sorunlu Genel Başkan yardımcısı olacağı belirtiliyor. Ancak Genel Sekreter Gürsel Tekin ile yıldızı barışmayan Sarıgül'ün bu makama getirilmesi halinde, Tekin'den nasıl bir tepki geleceği de merak konusu oldu.

"NE YAPILACAKSA KILIÇDAROĞLU İÇİN YAPILMALI"
Sarıgül, Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra yakın çevresine, PM’ye girmek için herhangi bir talebi olmadığını, ancak görev verilmesi halinde bunu değerlendireceğini söyledi. Kılıçdaroğlu’na tam destek verdiğini belirten Sarıgül, "Ne yapılacaksa, genel başkan Kılıçdaroğlu ile yapılmalı" dedi. Sarıgül, 2015 seçimlerinde de milletvekili adayı olmayı planlıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT