1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MHP'den Erdoğan'a sert yanıt!
MHP'den Erdoğan'a sert yanıt!

MHP'den Erdoğan'a sert yanıt!

Erdoğan'ın AK Parti kongresinde MHP'ye yönelik sözlerine cevap geçikmedi!

A+A-
Erdoğan'ın AK Parti kongresindeki sözlerine MHP'den tepki geldi. MHP'den yapılan açıklamada, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasına rağmen AK Parti kongresine katılmasına ve burada konuşma yapmasının Anayasal suç olduğu belirtildi.

MHP'den yapılan açıklamada, Erdoğan'ın resmen Cumhurbaşkanı olduğu ve bu sıfatla AK Parti kongresine katılmasının Anayasal suç olduğu iddia edildi. Oldukça sert ifadelerin yer aldığı açıklamada Erdoğan'ın Anayasa'nın ruhuna ve temel kaidelerine karşı savaş açtığı iddia edilerek, Cumhurbaşkanı makamının tarafsızlığına gölge düşürüldüğü belirtildi. İşte o açıklamadan bazı satır başları;
 
"Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa’nın 103. Maddesi’ne göre namus ve şeref üzerine edeceği tarihi yeminin inandırıcılığı ve bağlayıcılığı erkenden buharlaşmış ve budanmıştır.
 
Erdoğan yanlıştadır, gaflettedir, hata üstüne hata yapmakta, çürük tahta üzerinde hamaset nutku atmaktadır.
 
"AKP'Yİ NİYETİNE GÖRE PLANLAMIŞTIR"
 
Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olmakla yetinmemiş, AKP’yi baştan ayağa kendi çıkar, emel ve niyetlerine göre planlamak ve tasarlamak için geceyi gündüze katmıştır.
 
Ayan beyan ortadır ki, AKP’nin başına vitrin süsü bir genel başkan atanmış, Erdoğan velayet ve vesayeti bu partinin hücrelerine kadar nüfus ve sirayet etmiştir.

"DAVUTOĞLU KUKLA BAŞBAKAN" 
 
Bundan böyle AKP’ye genel başkan olacak şahıs kukla Başbakan, iradesini çaldırmış, karar alma kabiliyetini devretmiş, zihnini ve basiretini kiralamış bir şahsiyet olarak anılacaktır.
 
Erdoğan, ayrıca Cumhurbaşkanı makamıyla bağdaşmayan, bu yüksek görevle uyuşmayan söz, tavır, tasavvur ve tutumu sürdürdüğü müddetçe meşruiyeti her zaman sorgulanacaktır.

"ÜSLUP ÇOK ÇİRKİN VE YAKIŞIKSIZ" 
 
AKP’nin 1.Olağanüstü Kongresi’ndeki konuşmasında partimize sataşan, partimizi kötüleyen, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’i suçlayan üslup ve tercihi hakikaten de çok çirkin, çok yakışıksız ve çok hasmanedir.
 
Bu zihniyetin, MHP’nin şehit cenazelerini istismar ettiğini ve terörün varlığına kendisini endekslediğini iddia etmesi, milli ve ilkeli muhalefet tarzımızı aşağılamaya kalkışması müfteriliğinin tezahürüdür.
 
Milliyetçi Hareket Partisi’ni terörden geçinen, şehit cenazelerinden medet uman çarpık bir anlayışta göstermek kuyruklu yalan olmasının ötesinde ahlaksızlıktır.
 
Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olması nedeniyle siyasi tartışma ve polemiklerin içinde yer alamayacaktır.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT