1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Metin Fevzioğlu CHP'lilerin yeni umudu olarak geliyor!
Metin Fevzioğlu CHP'lilerin yeni umudu olarak geliyor!

Metin Fevzioğlu CHP'lilerin yeni umudu olarak geliyor!

Her seçimde olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden de hüsranla ayrılan CHP'de 'Kemal Kılıçdaroğlu istifa' söylemi yükselirken İzmir'de duvarlara yazılan Umudumuz Metin Feyzioğlu yazısı dikkat çekti.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu CHP içindeki muhalif seslerin daha da yükselmesine neden oldu. Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na karşı çıkanlar, seçim sürecinde düşük dozda tuttukları eleştirilerini artırdı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı olduktan sonra CHP Parti Meclisi üyeliğinden istifa eden Metin Feyzioğlu, çatı aday konusundaki eleştirilerini Mucize arayışı sözleriyle dile getirmişti. İzmir'de kentin en işlek caddelerinde duvarlara, CHP'nin altı oklu ambleminin yanında Umudumuz Metin Feyzioğlu yazısı yazıldı.

chplilerin-yeni-umudu-iste-o-isim.jpg

Kırmızı boyayla şablon kullanılarak yazılan CHP amblemli yazıların kimler tarafından yazıldığı öğrenilemedi. Çatı aday ülke genelindeki en yüksek oyu yüzde 58 ile İzmir'de almasına rağmen özellikle Alsancak'ta yoğun olan bu kırmızı parlak yazının önünden geçenler durup, okudu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mayıs ayında yapılan Danıştay'ın 146. kuruluş yıldönümü törenlerinde Feyzioğlu'nun uzun ve haddi aşan sözleri sebebiyle tepki göstererek salonu terk etmişti. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT