1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Marmara Adası'ndan bir ceset çıktı!
Marmara Adası'ndan bir ceset çıktı!

Marmara Adası'ndan bir ceset çıktı!

Marmara Adası'nda bir erkek cesedi bulundu. Cesetin Kumburgaz'da kaybolan 5 kişiden biri olma ihtimali var.

A+A-

Marmara Adası sahilinde bir erkek cesedi bulundu. Cesedin Kumburgaz'da kaybolan gençlerden birine ait olabileceği ihtimali üzerine incelemeler sürüyor. 

Haber, Kumburgaz'da bekleyen ailelere de ulaştı. Cesedin kimlik tespiti için savcının olay yerinde inceleme yaptığı belirtiliyor. Balıkesir'in Marmara İlçesi Gündoğdu Mevkiinde akşam saatlerinde sahile vurmuş ceset görenler, polisi arayıp ihbarda bulundu. İhbar üzerine sahil güvenlik ve kıyı emniyet genel müdürlüğüne ait botlar belirtilen adrese gitti. Çıplak olduğu görülen cesedin yaklaşık bir haftadır suda olduğu ve çürümeye yüz tuttuğu görüldü. Olay yerine gelen cumhuriyet savcısı ve adli tabibin incelemesinin ardından cesetkimlik tespitinin yapılması ve ölüm nedeninin belirlenmesi için ilçe devlet hastanesi morguna kaldırıldı.

Cesetin 30-35 yaşlarında bir erkeğe ait olduğunu söyleyen bir yetkili, "Ceset çürümüş haldeydi. Ayrıca üzerinde hiçbir kıyafet yoktu. Cesetin kime ait olduğu kimlik tespitinden sonra belli olacak" dedi


AİLELERİN ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ

Kumburgaz sahilinden 17 Ağustos pazar günü öğle vakti kiraladıkları deniz bisikletiyle açılan Mikail Çelik, Serdar ve Doğan Demir kardeşler, Şükrü Kahraman ve Yusuf Büyükizgi'yi arama çalışmaları devam ederken, ailelerin bekleyişi de sürüyor. Marmara Adası sahilinde bir erkek cesedinin bulunduğu haberi de ailelerde şok etkisi yarattı. Haberi alan ailelerden bazıları arama çalışmalarının yürütüldüğü iskeleye koşarken, kayıp yakınlarından bir kadın fenalaştı. Kadına, 112 acil servis ekipleri müdahale etti.
Kaybolan Serdar ve Doğan Demir kardeşlerin amcası Vahit Demir, Marmara Adası'nda
ceset bulunduğunu orada yaşayan bir hemşehrileri vasıtasıyla öğrendiklerini söyledi.

Demir, "Orada bir hemşehrimiz vardı. Sahilde bir cesedin olduğunu duyunca bölgeye gitmiş. Sonradan da burada benim bir arkadaşımı aramış. Arkadaşım da beni arayıp söyledi. Marmara Adası'ndaki cesedin kime ait olduğunu biz de bilmiyoruz. Şu anda gitme imkanımız yok. Ama yetkililerden biri bizi götürürse 120 değil, 1200 kilometre olsa gideriz. O hemşehrimiz oradaki gelişmeleri bize telefonla bildiriyor" diye konuştu. Bu arada Marmara Adası'nda bulunan cesedin,
Marmara Adası Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığı öğrenildi.

Öte yandan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) sismik araştırma gemisi "Barbaros Hayreddin Paşa" ile diğer 2 araştırma gemisi ise çalışmalarına gece de devam edecek. Arama çalışmalarının Marmara Adası, Kapıdağ Yarımadası ile İmralı Adası çevresinde yoğunlaştırılacağı öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT