1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kılıçdaroğlu kurultay kararını verdi!
Kılıçdaroğlu kurultay kararını verdi!

Kılıçdaroğlu kurultay kararını verdi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, muhalefeti dinledi partiyi kurultaya götüreceğini açıkladı.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, muhalefetin kurultay çağrısına cevap verdi. Parti Meclis'i sonrası, muhalefetin yeterli imzayı toplamamaları halinde dekurultay çağrısı yapacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, yeni adayların çıkabileceğini bunun da demokrasinin gereği olduğunu söyledi.

CHP kurultaya gidiyor! CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Filistinli yaralıları ziyaret etti.

Çıkışta gazetecilere kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, kurultayı toplayacağını ve bu konuda pazar günü açıklama yapılabileceğini söyledi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Bu kadar merak edildiğimi bilmiyordum. Bir pazartesi eve geç geldim herkez Kılıçdaroğlu eve kapandı dedi. Seçim sonuçlarını birçok kanalda ifade ettim. Ekmeleddin bey Türkiye'ye bir üslup bıraktı. Bir başka aday sert açıklamalar yaptı. Erdoğan kazandı. Kendisini aramadım. Toplumun bütün kısmını kucaklana bir üslup kullanmadığını biliyorum.
 
Biz bu ülkeye demokrasi getiren bir partiyiz. Parti disiplinine sıkı sıkı bağlı olduğumuzu herkesin bilmesi gerekir. Bir arkadaşımınız adaylığını koyması bizim geleneğimizde vardır. Basın toplantısı yapan arkadaşlara söylemiştim. İmzaları toplayın hemen kurultayyapacağım diye. Delegeler ya da genel başkan vasıtasıyla kurultay toplanır. Elbette bir zaman ve takvim olacaktır. Ben hiç bir delegeye bana oy verin diye bir arayış içine girmeyeceğim. Başka adaylar da olabilir. Adaylığı beni memnun eder. Benim gurup başkanlığından almam diye bir düşüncem söz konusu değil."
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT