1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kamuoyunun bilgisine; Murat’ı unut, İbrahim’i aklında tut!
Kamuoyunun bilgisine; Murat’ı unut, İbrahim’i aklında tut!

Kamuoyunun bilgisine; Murat’ı unut, İbrahim’i aklında tut!

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Murat Ay İleri Gazetesi'ni ihtar etti. Skandallar üst üste geldi!

A+A-

İleri Gazetesi’nden Mahmut Özkılıç’ın haberine göre, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Murat Ay İleri Gazetesi'ni ihtar etti. Ay hakkında İleri Gazetesi, GGC hizmet binasına kendisinin başkanlığı döneminde alınan 9 adet bilgisayarı ve halihazırda ikamet ettiği yalıyı FETÖ’den tutuklu bulunan Taner Nakıboğlu’ndan aldığı ve bu sebeple oturduğu yalının tapusunu henüz alamadığı konusunu gündeme getirmişti. Ay ise İleri Gazetesi’ne gönderdiği ihtarda, hakkındaki iddiaları açıklığa kavuşturmak yerine; adının İbrahim Murat Ay olmadığını, sadece İbrahim Ay olduğunu dile getirdi.

İDDİALAR GÜNDEME GELMİŞTİ

İleri Gazetesi’nin 09.06.2017 tarihli manşetinde “Sen bu işin neresindesin” başlıklı bir manşet habere yer vermişti. Haber içeriğinde Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, (adını İbrahim Murat Ay olarak bildiğimiz, sonradan İbrahim Ay olarak öğrendiğimiz şahıs) hakkında GGC hizmet binasına alınan 9 adet bilgisayarın FETÖ’den tutuklu bulunan Taner Nakıboğlu’ndan bedel ödemeksizin alındığı iddialarını gündeme getirmişti. Ay, konuya ilişkin yapılan haberin asılsız olduğunu ve bilgisayarların Adana Çizgi Bilgisayar Firması’ndan alındığını, üstelik bu bilgisayarların GGC’nin demirbaş envanterine kayıtlı olduğunu belirtiyor.

ibrahim-ay-feto-ittifaki.png

FATURALAR NEREDE?

Ay’ın iddia ettiği üzere GGC’deki bilgisayarların GGC adına faturalandırılarak alınması durumunda GGC’nin bu bilgisayarları hangi gelir ile aldığı, alınan bilgisayarların demirbaş envanterine kayıtlı olduğunu ortaya koyan belgelerin varlığı; ayrıca bilgisayarlar şayet İbrahim Ay’ın kendisine ait Güneş Gazetesi adına faturalandırılarak alınmış ise bu bilgisayarların GGC hizmet binasına bağışlandığına ilişkin bağışın yapıldığı tarihteki bağış faturasının da kamuoyu ile paylaşılması gerekiyor. Ancak İbrahim Ay, tüm bu açıklamalardan kaçınarak bilgisayarların nereden alındığını ve faturaların kendisinde mevcut olduğunu dile getirmekle yetinip kafalardaki soru işaretlerini giderici bir açıklama yapmıyor.

BİLGİSAYARLAR GGC’NİN İSE…

Kamuoyunun şu anda en çok merak ettiği soru ise şu: Bahsi geçen bilgisayarlar GGC kurum envanterine kayıtlı ise; mevcut başkanın GGC Başkanlığı görevinin sona ermesi durumunda ya da GGC’de yapılacak bir kongrede İbrahim Ay’ın başkanlığı bir başka isim karşısında kaybetmesi durumunda bilgisayarlar GGC’de mi kalacak yoksa İbrahim Ay tarafından bilgisayarların kendisine ait olduğu söylenerek GGC’den iade mi alınacak?

18372.png

YALI DEĞİL, EVMİŞ…

İleri Gazetesi’nin aynı tarihli ve aynı başlıklı haber içeriğinde yer alan, Ay’ın Antepia’da bir yalıda oturduğu ve bu yalının da FETÖ’den tutuklu olan Taner Nakıboğlu’ndan bedel ödemeksizin alındığı iddialarına ilişkin de Ay, İleri’ye gönderdiği ihtarda, “Şahsım yalıda oturmamakta olup ödemelere ilişkin bütün belgeler aracı olan Denizbank’ta ve kayıtlarda mevcuttur. Oturduğum ev Taner Nakıboğlu’ndan bila bedel alınmamıştır” ifadelerine yer veriyor.

TAPU NEREDE TAPU?

Oturduğu evin yalı olmadığını iddia eden Ay, ikamet ettiği evin ödemelerine ilişkin de belgelerin bulunduğu söylüyor. Ancak bu belgeler tarafımıza ya da kamuoyuna sunulmadığı gibi evin tapusunun neden kendisi tarafından alınmadığı konusuna da hiçbir şekilde değinilmiyor.

18152.png

İBRAHİM MURAT DEĞİL, SADECE İBRAHİM

İhtarın bir bölümünde ise İbrahim Murat Ay olarak bilinen, ancak kendisinin kamuoyuna verdiği son bilgi doğrultusunda isminde Murat kısmının bulunmadığını öğrendiğimiz İbrahim Ay, bu konuya ilişkin de, “Haberde İbrahim Murat Ay ismi kullanılmış ise de Murat ismi nüfus kayıtlarımda bulunmamaktadır ifadelerine yer veriyor. İsminin İbrahim Murat değil, sadece İbrahim olduğunu dile getiren Ay, sırf bu yüzden haber içeriğimizdeki bilgilerin doğru olmadığını ve haberin yalan olduğu hususunu belirtiyor.

Kaynak: İleri Gazetesi – Mahmut Özkılıç

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT