• İstanbul15 °C
  • Ankara11 °C
  • İzmir16 °C
  • Gaziantep14 °C
  • Amasya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsrail'i kızdıran sözü Erdoğan söyledi
20 Temmuz 2014 Pazar 20:45

İsrail'i kızdıran sözü Erdoğan söyledi

İsrail'in Şecaiye'de yaptığı büyük katliam Başbakan Erdoğan'ın bugüne kadar ki en ağır sözü söylemesine sebep oldu.

Gazze Şecaiye'deki büyük katliam Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail'e bugüne kadar ki en ağır lafı etmesine sebep oldu. 
Hatay'da Gazze için konuşan Başbakan Erdoğan, İsrail'e Hitler göndemesi yaptı ve şunları söyledi; "Biz Hitler zulmüne elbet karşıyız. Biz antisemitizme karşıyız ama herkes bilsin ki Hitler'in izinden giden İsrail gibi terör devletlerine de karşıyız."

Erdoğan Hatay'da Cumhurbaşkanlığı sebebiyle halka hitabında yaptığı konuşmada şunları söyledi;

-"Biz Ortadoğu'daki çatışmaların hiçbirinde taraf değiliz, mezhepler arasında tarih boyunca taraf tutmadık bugün de taraf tutmuyoruz. Dinler arasında taraf tutmadık bugün de tutmuyoruz. Biz tarafız. Nerede? Biz Hakk'ın tarafındayız." 


ORTADOĞU'DA ZULÜM SONA ERSİN

-"Ortadoğu'da özellike Irak'ta ve Suriye'de zulmün artık sona ermesini, kardeş kavgasının bitmesini, zalimlerin artık çekilmesini, halkların huzur bulmasını istiyoruz. Bunu temin etmek için imkanlarımız dahilinde elimizden ne geliyorsa onu yapacağız." 

YOK ŞİA YOK SÜNNİ BIRAKIN BUNLARI

-"Yok Şia, yok Sünni. Ben Şia'nın ileri gelenlerine hep şunu söyledim, 'Bırakın' dedim 'Şu Şia'lığı şu Sünniliği'. Biz Müslüman değil miyiz, Müslümanız'. O zaman bu ölümler niye? Şu Suriye'de 200 bin insan öldürüldü, siz bu öldüren adama hala katil gözüyle bakmıyorsunuz. Bu Esed denilen katili hala nasıl savunursunuz?. Mezhep aşkına bir katil savunulabilir mi, onun yanında olunalabilir mi? Ama Kılıçdaroğlu gibiler olur." 

-"Esed yanlıları ve onlarla birlikte CHP'liler ise çeşitli şehirlerimizde provokasyon yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Sakın bunlara aldanmayalım. Bunların tuzağına asla düşmeyelim. Yarın bize Ensar olmanın şerefi, onlara yaptıkları provokasyonların utancı kalacaktır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 - 2017 Detail Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (531) 319 88 97 | Faks : 0 (342) 231 00 28 | Haber Yazılımı: CM Bilişim