1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Instagram'dan yeni özellikler
Instagram'dan yeni özellikler

Instagram'dan yeni özellikler

Mobil fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram çoğu marka tarafından da sıklıkla kullanılmakta.Instagram'a gelen yeni özellikler bu şirketler ve reklamcılar için önemli yer tutmakta.

A+A-

DETAILHABER.COM - BURAK GÖKŞEN
Dünya çapında 200 milyon kullanıcıyı geride bırakan mobil fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram marka ve kurumsal işletmeler için de önemli yer tutmakta.Kurumsal hesapların giderek arttığı bu platform işletmeler için daha kullanışlı araçlar sağlama yolunda.

REKLAMCILARA ÖZEL

Resmi açıklamaya göre önümüzdeki haftalarda veya aylarda kullanıma sunulacak olan araçların,markalar için Instagram'daki organik ve öder içeriklerinin performanslarını daha iyi anlamalarına olanak vericek.Instagram'ın hazırladığı bu yenilikler 3 ana alanda toplanıyor.

instagram-1.jpg

HESAP VE REKLAM İÇGÖRÜLERİ

"Hesap içgörüleri" olarak adlandırılan araç markaların bilinirliklerinin gösterimler ve etkileşimler yoluyla nasıl arttırdıklarını gösteren araç."Reklam içgörüleri"olarak adlandırılan diğer araç ise ödemeli kampanyaların amaçları,hedefleri,mevcut durumu,ortalamalar,hedef kitle gibi özellikler sunuyor.

REKLAM EVRELEME

Bu araç ile reklamcılar gelecek kampanyalar için önizleme ve kaydetme özelliğine sahip olacaklardır.

instragram-2.jpg

KAMPANYA İZLEME

Reklamcılara ve işletmere sunulan yenilikler bunlarla sınırlı değil.Kampanya izleme monitörü sayesinde paylaşımlarının beğeni sayısı,yorum sayısı,ulaşılan kişi sayısı,gösterim sayısı gibi bilgilere de ulaşımı sağlanabiliyor.

GERİ BİLDİRİMLERE GÖRE DEĞİŞECEK

Bu yeni özelliklerle birlikte reklam alanındaki ortaklarıyla yakın olarak çalışan Instagram,araçların tüm reklamverenler için sunulmadan önce geribildirimlerin toplandığı açıklandı.Yeni araçlar geribildirimlere göre şekillenecek ve bu özellikler yıl sonuna kadar kullanımı sürcek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT