• İstanbul12 °C
  • Ankara1 °C
  • İzmir11 °C
  • Gaziantep7 °C
  • Amasya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İhsanoğlu 'Ekmek' gazeteciyi bozdu
21 Temmuz 2014 Pazartesi 16:29

İhsanoğlu 'Ekmek' gazeteciyi bozdu

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin İhsanoğlu'na 'Ekmek fiyatlarını biliyor musunuz?' sorusunu sormasıyal ilginç bir diyalog yaşandı.

CHP ve MHP'nin ortak Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu gazetecilerle buluştu. Basın mensuplarının soruları cevaplayan İhsanoğlu bir gazeteciyle ‘ekmek’ tartışması yaşadı.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yeni Akit muhabiri Yener Dönmez'in "Ankara ve İstanbul'da ekmeğin fiyatını biliyor musunuz ?" sorusuna İhsaoğlu, " Ekmek 1 Lira'dır. Halk ekmeği ise 60 Kuruş'tur. Cevabım yeterli değilse Siz benim ağzımdan istediğiniz cevabı yazabilirsiniz. Çünkü sizin adetinizdir" dedi.

"EKMEK FİYATINI BİLMİYORDUR"

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na bir basın mensubu, "Anadolu insanının sizin hakkınızda şöyle bir tespiti var; 'Ekmeleddin İhsanoğlu, uzun sürü halktan kopuk kaldı. Halkın içerisine karışamadı.' Mesela şöyle ilginç bir görüş var ; 'Eminim ki sloganı 'ekmek' olan Ekmeleddin İhsanoğlu, ekmeğin fiyatı nedir bunu dahi bilmiyordur.' şeklinde görüşler belirtiliyor. Buna ne derseniz ? Ankara'da ve İstanbul'da ekmek ne kadar efendim ?" diye soru yönetti.

İhsanoğlu ise, "Ekmeğin fiyatını bilmiyorsanız ben size söyleyeyim. Ekmek 1 Lira'dır. Halk ekmeği ise 60 Kuruş'tur. Cevabım yeterli değilse Siz benim ağzımdan istediğiniz cevabı yazabilirsiniz. Çünkü sizin adetinizdir" dedi.

Basın mensubu ise İhsanoğlu'na "Ben halkın görüşünü yansıtmaya çalıştım" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 - 2017 Detail Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (531) 319 88 97 | Faks : 0 (342) 231 00 28 | Haber Yazılımı: CM Bilişim