1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Hürriyet'e yeni yayın yönetmeni geldi!
Hürriyet'e yeni yayın yönetmeni geldi!

Hürriyet'e yeni yayın yönetmeni geldi!

Hürriyet gazetesinde Enis Berberoğlu'ndan boşalan Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna usta gazeteci Sedat Ergin getirildi.

A+A-

Enis Berberoğlu'nun yaklaşık 5 yıl sürdürdükten sonra 8 Ağustos'ta istifa ettiği Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği'ne, gazetenin yazarlarından Sedat Ergin getirildi.

Hürriyet yönetiminin duyurmaya hazırlandığı kararla Genel yayın Yönetmenliği'ne getirilen Sedat Ergin'in Hürriyet'teki ilk görevi Washington Temsilciliği olmuştu. Hürriyet'in yeni genel yayın yönetmenini Hürriyet'in Reklam Dairesi Başkanı Ayşe Sözeri, Twitter hesabından duyurdu.

screen-shot-2014-08-24-at-1.56.09-pm.png

MİLLİYET'İN YAYIN YÖNETMENLİĞİNİ YAPTI

Daha sonra Hürriyet Ankara Temsilciliği'ne getirilen Ergin, 2005 yılına kadar bu görevi sürdürdü. Ergin, Ekim 2000'de Milliyet Genel Yayın Yönetmenliği'ni üstlenen Mehmet Y. Yılmaz'ın, Hanzade Doğan Boyner ile görüş ayrılığı yaşaması üzerine Nisan 2005'te bıraktığı bu göreve getirildi. Ergin'in Milliyet Genel yayın Yönetmenliği görevinden, yaklaşık 4,5 yıl sonra, 2009 Eylül ayı sonunda alındı. Milliyet gazetesi Doğan grubu bünyesindeyken yapılan bu oprerasyonun ardından tekrar Hürriyet'e dönen Ergin, köşe yazarlığını sürdürdü.

SEDAT ERGİN KİMDİR?

Hürriyet'in çiçeği burnunda yayın yönetmeni Sedat Ergin, Robert Kolej'de okuduktan sonra Siyasal Bilgiler'den mezun oldu. Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu'nda 13 yıl dışişleri ve parlamento muhabirliği yaptı. Hürriyet gazetesi Washington temsilcisi ve köşe yazarı oldu. CNN TURK ve NTV’de program yaptı. Hürriyet gazetesi Ankara Temsilciliğine getirildi. Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT