1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gülen Erdoğan'a davamı açacak?
Gülen Erdoğan'a davamı açacak?

Gülen Erdoğan'a davamı açacak?

Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmasında cemaati hedef alan sözlerine Fethullah Gülen'den yanıt geldi.

A+A-

DETAILHABER.COM

Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında dün yaptığı konuşmasında Fethullah Gülen cemaatine zehir zemberek sözlerle yüklenmişti. 

Cemaat için 'alçak', 'sinsi', 'ihanet şebekesi' diyen Erdoğan'a Fethullah Gülen,
 dava açarak yanıt verdi.


AVUKATI TWITTER'DAN AÇIKLADI

Fethullah Gülen, Başbakan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a manevi tazminat davası açacağını açıkladı.

Gülen'in avukatları tarafınan güncellenen Twitter hesabından; "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dün yaptığı konuşmadan dolayı manevi tazminat davası açılacaktır" dendi.
twitter-001.png

Erdoğan dün yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı:

İHANET ÇETESİ BANA SALDIRDI

Bu paralel ihanet çetesi bizzat şahsıma saldırdı. Aileme alçakça saldırdı. Şu anda elimize geçen yeni bulgular, belgeler var. Bütün bakan arkadaşlarımızı kriptolu telefonlardan dinlediler. Özel toplantılar dinlendi. Artık bunlar yakalandı. Ne kadar kaçırmaya gayret ettiyseler de yine yakalandılar. Şimdi işin diğer safhalarına geçiyoruz, geçeceğiz. Bu birihanet şebekesi. 

PENSİLVANYA'DAKİ ZAT

Şu anda Pensilvanya'da yaptığı açıklamalarda ne diyor 'Dünya malını dünya zevkini hırsı tamahı terk etme' çağrısında bulunuyor bu zat. Herkesi şantajla diz çöktürmek istediler. Her tarafı dinlediler. Hizmet dediler, fedakarlık dediler, saf temiz bir kitleyi hem maddi hem manevi iliklerine kadar sömürdüler. Oradan devşirdikleri gücü ülkenin aleyhine kullanmak istediler. Üzerimize mertçe gelmediler. Sinsice, gizlice, gözetleyerek, izleyerek, montajlar yaparken kaydederek yani en alçakça metodlarla bizi sindirmek istediler. İçimizde yada dışımızda bu alçaklığı önemsemeyenler olabilir. 

HEDEFLERİNDE VATAN VAR

Recep Tayyip Erdoğan'a karşı şahsi kini olup, bu yapılanları görmezden gelenler olabilir. Yanında yöresinde bunları tutanlar, bunlara kucak açanlar, bunlara imkan temin edenler, bunlarla irtibatını sürdürenler olabilir. Onlara bir kez daha hatırlatıyorum; paralel ihanet şebekesinin hedefi Recep Tayyip Erdoğan, onun ailesi, çalışma arkadaşları, yol arkadaşları değildir. Bu çetenin hedefi istiklalimizdir, bayrağımızdır, vatanımızdır, milletimizdir. Bunun böyle bilinmesi lazım. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT