1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep’teki ihbarcı müdür emeline ulaştı
Gaziantep’teki ihbarcı müdür emeline ulaştı

Gaziantep’teki ihbarcı müdür emeline ulaştı

Gaziantep’te FETÖ’ye yakın olan sendikanın başkan yardımcısının skandallarını ortaya çıkarıyoruz.

A+A-

DETAILHABER.COM – FURKAN GÖKŞEN – ÖZEL
15 Haziran 2017 tarihinde Furkan Gökşen’in özel haberi olan “Sağlık camiasında ihbarcı müdürü ifşa ediyoruz” başlıklı bir haber yayımlamıştık. Gaziantep’in merkez ilçesinde olan 25 Aralık Devlet Hastanesi’nin Müdürü ve aynı zamanda hükümete yakın Sağlık-Sen ‘in Başkan Yardımcısı olan İbrahim Gözüyukarı adlı müdür sağlık çalışanları ile ilgili liste hazırladığını ortaya çıkarmıştık.

Dün akşam yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ihraç furyası meydana çıktı.

Yayınladığımız haberde ihbarcı müdür İbrahim Gözüyukarı’nın sözde listesinde de yer alan Hemşire Ayten Çeri dün akşamki KHK ile ihraç edildi. Hemşire Ayten Çeri, sol görüşçülere yakın olduğunu bilinen Sağlık Emekçileri Sendikası’nın (SES) eski Gaziantep Şube Başkanı.

Yine aynı Sağlık Emekçileri Sendika’nın (SES) bir diğer eski şube başkanı Murat Baydoğdu’da daha önce yayınlanan KHK ile ihraç olmuştu. Bu ihraçlarından tesadüf olmadığı ihbarcı müdürünün işine benzer bir iş gibi olduğu anlaşılıyor.

Bu arada Sağlık-Sen Şube başkanı daha daha önce 5 ay FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan Mehmet Ali Arayıcı’nın Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ‘terör örgütü üyesi’ olduğu gerekçesiyle Gaziantep 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nin davası devam ediyor. Geçen hafta 13 Temmuz Perşembe günü mahkemesi görülmüştü.

ayten-ceri-khk.jpg

saglik-camiasinda-ihbarci-muduru-ifsa-ediyoruz-(4)-002.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT