• İstanbul4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir-2 °C
  • Gaziantep5 °C
  • Amasya0 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gaziantep'te Suriyeli mülteciler şebeke suyuna zehir kattığı iddiası!
18 Ağustos 2014 Pazartesi 22:28

Gaziantep'te Suriyeli mülteciler şebeke suyuna zehir kattığı iddiası!

Gaziantep'te Suriyeli mülteciler tarafından şebeke suyuna zehir katıldığı iddialarına Fatma Şahin açıklık getirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, Suriyeli mülteciler tarafından Gaziantep şebeke suyuna zehir katıldığı iddialarına yanıt verdi.

İşte Şahin'in o açıklamaları:

"Bu sabahtan bu yana şehrimizde birileri yeni bir panik ve gerginlik yaratmak amacıyla dedikodular yayarak, şehrimizde geçici olarak barınan misafirlerimize yönelik kışkırtmaya gitmektedirler.
Gaziantep şebeke suyuna zehir katıldığı dedikoduları dolaşıma sokularak kargaşa yaratmak hedeflenmektedir.
Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) konuyla ilgili saçma dedikoduların asılsız olduğunu bildirir bir açıklama yaptı. Ayrıntılı bir şekilde okumanızı ve hemşehrilerimin sağduyularını koruyarak, kendilerini geri dönülmez yanlışlara sevk etmeye çalışan bir takım kişilerin oyunlarına gelmemelerini rica ediyorum."

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

"Bugün sabah saatleri itibariyle Gaziantep içme suyuna zehir atıldığı yönünde bazı dedikodular üretilmiş olup, haber merkezlerimize de bu yönde bilgiler ulaşmıştır.
Gaziantep içme suyu Hacıbaba Arıtma Tesisleri'nde arıtılarak şebekeye verilmekte olup, bugün itibariyle çeşitli noktalardan alınan numunelerde de her hangi bir olumsuz bulguya rastlanmamıştır.
Gaziantep içme suyu şebekesindeki sular, insani tüketim amaçlı içme suyu standardına uygun olup, vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile içebilecekleri bir sudur.
Gaziantep İçme Suyu Terfi Merkezleri, depoları ve arıtma tesisleri ve şebekesi Genel Müdürlüğümüz kontrolü altında olup, bu tür asılsız haberlere itibar edilmemesi hususunu kamuoyunun bilgisine arz ederiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 - 2017 Detail Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (531) 319 88 97 | Faks : 0 (342) 231 00 28 | Haber Yazılımı: CM Bilişim