• İstanbul14 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir9 °C
  • Gaziantep11 °C
  • Amasya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Feyzioğlu adaylık açıklamasını yaptı! Erdoğan'a meydan okudu!
25 Ağustos 2014 Pazartesi 10:01

Feyzioğlu adaylık açıklamasını yaptı! Erdoğan'a meydan okudu!

CHP Genel Başkanlığı için adı geçen Metin Feyzioğlu, adaylık konusunda net konuştu. Feyzioğlu, adli yıl açılış törenine ise katılacağını açıkladı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, CHP genel başkakanlığına aday olmayacağını açıkladı. Feyzioğlu, Başbakan Erdoğan'ın "Barolar Birliği Başkanı konuşacaksa adli yıl açılışına katılmam" sözleri üzerine de meydan okuyan bir yanıt verdi.

Hürriyet gazetesinden Cansu Çamlıbel'e konuşan Metin Feyzioğlu, "CHP’nin 5-6 Eylül’deki olağanüstü kurultayında genel başkan adayı olacak mısınız?" sorusuna "Hayır ben aday değilim" diye yanıt verdi.

"Peki bir adayın arkasında olacak mısınız?" sorusuna ise, Feyzioğlu şu yanıtı verdi:


MUHALEFETİN ZAAFLARI VAR

"Hayır, hiçbir adayın arkasında değilim. Bana göre Türkiye’nin iktidar sorununu yaratan bir muhalefet sorunu var. İktidarın giderek despotlaşmasından, kişi hak ve özgürlüklerini giderek daha fazla kısıtlamasından söz ediyoruz. Bütün bunların temelinde muhalefet partilerinin iktidar alternatifi olmadaki zaafı var. Türkiye’de kurumların aşınmasının temelinde iktidarın alternatifsiz bırakılması var. Üç seçim arka araya yapılacak besbelli değil mi? Bunu gazeteden öğrenmiyorsunuz. 

ÇATI ADAY GÖKTEN İNDİ

Belediye başkanlarını mesela son anda çıkarmak, seçim stratejisini üç ayrı seçim olarak planlamak doğru mu acaba? İktidar partisine bakın, üç seçimi birlikte planladı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayı adeta gökten indiğinde yolcular ‘Buzdağına çarpacaksın kaptan’ diye bağırdılar. Buzdağına çarptılar, hezimet bağıra bağıra geldi. En azından ikinci tura kalabilecek bir seçim altın tepside hediye edildi. Ancak demokrasi kültürü zayıf olan toplumlarda ve partilerde bunların siyasi bedeli olmaz. 

"Tayyip Erdoğan Mayıs ayında yaşadığınız polemiğe referansla ‘Barolar Birliği Başkanı konuşacaksa adli yıl açılışına katılmam’ diye çok net ifade etti. Hem de bunu cumhurbaşkanı seçildikten sonra söyledi. Bu yeni bir kriz mi demek?" sorusuna ise net yanıt verdi:


BEN MİSAFİR DEĞİLİM

Ben gideceğim tabii ki törene. Yargıtay tarafından düzenlenen ama ev sahibinin hem Yargıtay hem de Türkiye Barolar Birliği olduğu törenler bunlar. Ben misafir değilim ki. Biz yargının kurucu unsuru olan avukatlar o törenin ev sahibiyiz. Yargıtay her yıl olduğu gibi bize tören programını gönderdi. Hatta Sayın Genel Sekreter elden getirdi. Konuşma süresini de konuştuk.

Metin Feyzioğlu'yla yapılan söyleşinin tamamını okumak için tıklayın

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 - 2017 Detail Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (531) 319 88 97 | Faks : 0 (342) 231 00 28 | Haber Yazılımı: CM Bilişim