1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan rest çekti! O varsa ben yokum!
Erdoğan rest çekti! O varsa ben yokum!

Erdoğan rest çekti! O varsa ben yokum!

Başbakan Erdoğan, Adli Yıl açılış törenine TBB Başkanı Metin Feyzioğlu katılırsa, kendisinin tören davetine icabet etmeyeceğini açıkladı.

A+A-

Geçen Mayıs ayında Danıştay'ın 146. yıldönümünü için düzenlenen törene, Başbakan Erdoğan'ın Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na ayağa kalkarak gösterdiği tepki damgasını vurmuştu. Erdoğan, Feyzioğlu'nun gelmesi durumunda Adli Yıl Açılış Töreni'ne katılmayacağını açıkladı.

BİR DAHA OLAY YAŞAMAK İSTEMİYORUM

AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen "AK Parti 13. Kuruluş Yıldönümü Resepsiyonu"nda Adli Yıl Açılış Töreni'ne katılıp katılmayacağı sorusu üzerine Erdoğan, toplantıya katılacak kişilerin kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayarak, Danıştay'ın kuruluş yıldönümü toplantısında yaşadıkları olayı bir daha yaşamak istemediğini söyledi.

CUMHURBAŞKANI ONU DİNLEME DURUMUNDA DEĞİL

Türkiye Barolar Birliği Başkanının bu toplantılarda konuşmasının bir teamül olduğuna vurgu yapan Erdoğan, "Eğer Yargıtay, Baro Başkanı'nı çağırıp orada konuşturacak olursa oraya ben katılmam. Cumhurbaşkanı gelip de orada Baro Başkanını dinlemek durumunda değil. Bugüne kadar bu tür şeyler olduysa artık bunların reforme edilmesi lazım. Bütün bunlara rağmen Yargıtay Başkanı orada konuşacaksa, Yargıtay Başkanını ben de seve seve dinlerim, Yargıtay'ın başı olduğu için dinlerim" ifadelerini kullandı.

BENİ SÜRELER İLGİLENDİRMEZ 

Bir gazetecinin törenlerdeki konuşma sürelerinin 20 dakika ile sınırlandığını anımsatması üzerine de Erdoğan, "Beni süreler hiç ilgilendirmez, katılmam. Orada Yargıtay Başkanı sadece konuşacaksa eyvallah, ödüllerine vesaire eyvallah. Zaten işin asıl formatında, yasal formatında bu yok. Neymiş teamülmüş. Bir teamül arıyorsanız, böyle bir yerde konuşması gereken Yargıtay üzerinde böyle bir şey aranıyorsa orada cumhurbaşkanı konuşur" diye konuştu.

MEVZUAT UYDURMASINLAR

Başbakan Erdoğan, 15 Ağustos gününden itibaren başbakan olarak imza yetkisini kullanamayacağı yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine de "Bunu söyleyenler kendilerine göre mevzuat uyduranlardır. Bekara karı boşamak kolay, bunlar hala evlenemediler. Sen yasalara bak, 15'inden sonra da imzaladıklarımı görürsünüz" diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT