1. HABERLER

  2. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

  3. Erdoğan, Doğan'a sert mesaj gönderdi
Erdoğan, Doğan'a sert mesaj gönderdi

Erdoğan, Doğan'a sert mesaj gönderdi

Başbakan Erdoğan, Doğan Grubu'na sert çıktı Radikal gazetesindeki İsrail haberini eleştirdi.

A+A-
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, Doğan Grubu'na ait Radikal gazetesinin İsrail'in Gazze saldırılarıyla ilgili olarak "İsrail saldırı altında" başlığını kullanmasına tepki gösterdi. Doğan Grubu'na karşı tavır alınmasını da isteyen Erdoğan, "ey Doğan Grubu şunu bilesin, Erdoğan sizin idare edeceğiniz bir siyasetçi değildir. Bu başlığı atana bilesiniz ki hiçbir zaman bizden saygı olmaz." diye konuştu.
 
Başbakan Erdoğan, Muğla'da, Eski Garaj Alanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. Muğla'nın tüm ilçelerine ve vatandaşlara selamlarını yollayan Başbakan Erdoğan, 5 Temmuz'da Samsun'dan yola çıktıklarını ve bugün de 27'nci il mitingini gerçekleştirdiklerini söyledi.  Erdoğan, YSK'nın yasakladığı reklam filmini hatırlattı, MHP'yi eleştirdi. 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından bazı satır başları; 
 
"Vatandaşlara, cumhurbaşkanı seçimi için hazırlanan reklam filmini izleyip izlemediklerini ve nasıl bulduklarını soran Başbakan Erdoğan, "Millet devleti ile artık daha bir muhabbetle kucaklaşıyor değil mi? Millet devletinin yıldızına sahip çıkıyor. O yıldızı, o forsu ehline teslim ediyor. İnşallah Türkiye'nin yıldızı daha gür, kendinden emin, gururla parlıyor. Birileri, MHP o reklam filmindeki ezandan, seccadeden, o teyzemizin yaptığı duadan rahatsız olmuş. Fakat şimdi film yine aynen devam ediyor, değişik bir versiyonuyla. Onlar ne kadar rahatsız olursa olsun, devletle milletin aynı istikamete bakacağı bir süreç inşallah pazar günü başlıyor" 
 
"OYLARINIZI MUTLAKA KULLANIN"

Yaylalarda olanları çağırıyoruz, tatile gidenleri çağırıyoruz. Bu tarihi günde ilk kez yapılacak bu seçimde herkesin inşallah oy kullanmasını temin ediyoruz. Bu arada yurt dışında yaşayıp da Muğla'da tatil yapan kardeşlerim de en yakın gümrük kapısına gitsinler, 10 Ağustos'a kadar oylarını kullansınlar. Eskiden sadece girişte ve çıkışta oy kullanılabiliyordu bunu değiştirdik. İstedikleri zaman gidip oylarını kullanıp, tatillerine devam edebilirler.
 
"TAM DİKTA TAM..."

Hiçkimseye danışmadılar, CHP de MHP de genel başkan yardımcılarına, parti kurullarına, milletvekillerine hiç bilgi vermeden, onların görüşlerini onaylarını almadan bir adayı tezgaha sürdüler. Tam dikta, tam. Kim var bu adayın arkasında? Pensilvanya var. Başka kim var? O malum medya kuruluşları var. Başka kim var uluslararası çevreler var."
 
DOĞAN GRUBUNA TEPKİ
 
İşte Doğan Grubu'nun yayın organında çok enteresan, manşette ne vardı, 'İsrail saldırı altında.' Doğan Grubu'nun yayın organında, Radikal gazetesinde 'İsrail saldırı altında' diyor. 2 bine bine yakın Gazzeli, Filistinli öldürülüyor, bunu manşete almıyor ve utanmadan, sıkılmadan, 'İsrail saldırı altında' diyor. Kardeşlerim, bu Doğan Grubu'nun nereye hizmet ettiğini öğrenin, tabi ki Doğan Grubu Tayyip Erdoğan ile iyi geçinemez, Tayyip Erdoğan da bunları açık açık ifşa eder, etmeye de devam edeceğiz. Çünkü milletim bunları iyi tanısın. Ona göre bunlara tavrını koysun. İstiyorlar ki cumhurbaşkanı eski Türkiye'yi muhafaza etsin, ey Doğan Grubu şunu bilesin, Erdoğan sizin idare edeceğiniz bir siyasetçi değildir. Bu başlığı atana bilesiniz ki hiçbir zaman bizden saygı olmaz."
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT