1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Deniz Çakır Kürdistanlı şiir paylaştı! Twitter'i karıştırdı!
Deniz Çakır Kürdistanlı şiir paylaştı! Twitter'i karıştırdı!

Deniz Çakır Kürdistanlı şiir paylaştı! Twitter'i karıştırdı!

Deniz Çakır, sosyal medyadan Turgut Uyar'ın Tatvan'la ilgili yazdığı 'Yokuş Yola' şiirini yayınlayınca şiirdeki Kürdistan ifadesi nedeniyle zor anlar yaşadı...

A+A-

Ünlü oyuncu Deniz Çakır'ın Twitter'da Turgut Uyar'ın bir şiirini paylaşınca ve sert tepkilere hedef oldu. Uyar'ın şiirinde geçen "Kürdistan" ifadesi Çakır'ın milliyetçi tepkiler almasına neden oldu.

KÜRT BİR AVUKATI OYNAYACAK

Çakır, başrolünü Yiğit Özşener'le paylaşacağı Mahsun Kırmızıgül'ün yeni projesi "Aşkın Dili Yok" dizisi için Bitlis'in Tatvan ilçesine gitmeye hazırlanıyor. Bir hafta sonra çekimlere başlayacak olan Çakır, dizide Kürt bir avukat rolüne hayat verecek. Çekimler öncesi Kürtçe ders alan güzel oyuncu, bir yandan da bölgeyle ilgili kitaplar okuyor.

TURGUT UYAR ŞİİRİNDEKİ "KÜRDİSTAN" İFADESİNE TEPKİ GELDİ

Pazar gecesi Çakır, sosyal medyadan Turgut Uyar'ın Tatvan'la ilgili yazdığı 'Yokuş Yola'şiirini yayınladı ve altına şiirdeki "Kürdistan'da ve Muş Tatvan yolunda bir yer kanar"dizesini paylaştı... Çakır'ın şiirde geçen Kürdistan lafını yazması bazı takipçilerini öfkelendirdi... Çok sayıda tepki ve tehdit mesajı alan Çakır, "Her şey sevgi ve anlayıştan geçer. Kimseyi yargılamadan sevmektir mutluluk. Ben bir Turgut Uyar şiiri paylaştım. Sevgiler" mesajını yazarak sağduyu çağrısı yaptı.

screen-shot-2014-08-26-at-11.34.39-am.pngscreen-shot-2014-08-26-at-11.33.18-am.png

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT